Žehlíte si vlasy správně?

 Krása 
30. října 2016 17:18 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Rovnejte si vlasy maximálně dvakrát týdně. Internet
Žehličku na vlasy má doma mnoho z nás, ale těch, kteří ji používají zcela správně, je méně. Málokterá z nás má vlasy od přírody úplně rovné. Mnoho dam proto sáhne po žehličce nebo podstoupí chemické narovnání.

Ovšem posledně jmenovaná procedura je pro vaši hřívu traumatem, kterému byste se měla vyhnout. Pokud nemáte kvalitní a nebarvené vlasy, hrozí vysoké riziko trvalého poničení. Ale vraťme se k mechanickému žehlení.

Kvalitní žehlička šetří vlasové vlákno

Nejšetrnější žehličky jsou ty keramické, turmalínové, případně teflonové, na ty s kovovým povrchem raději zapomeňte. Některé už mají i ionizační funkci, která udržuje ve vlasech vlhkost, redukuje statickou energii a zvyšuje jejich lesk. Samozřejmostí je nastavitelná teplota, která bývá cca 100 - 200 °C. Žehlička by měla být schopná rychlého zahřátí a z hlediska manipulace je lepší ta užší. S tou pak vykouzlíte i vlnky (omotáte kolem pramenu a prudce vytáhnete). Kvalitní nabízí například Remington.

Bez ochrany to nejde
Každým žehlením vlasy vystavujeme vysokým teplotám, proto je také tak důležité používat a nepodceňovat správnou ochranu při žehlení. Ochranu opravdu nepodceňujte levnými přípravky z drogerie. Jde přeci o zdraví a krásu vašich vlasů. 

Před každým žehlením je třeba vlasy důkladně rozčesat, abychom se zbavily i těch nejdrobnějších uzlíků. Poté si vlasy rozdělíme na tři základní partie. Na obou stranách jsou to vlasy nad ušima a třetí část tvoří zbylá zadní strana. Každou ze tří partií pak ještě horizontálně rozdělujeme na tenké pásy. Mnoho žen se totiž dopouští té chyby, že vlasy žehlí po širokých pramenech, aby si ušetřily čas. Silný pramen vlasů je pak potřeba přejet žehličkou hned několikrát, a vlasy se tak více ničí.

Vlasy nežehlíme úplně od hlavy, ale začínáme pár centimetrů od ní, aby měl účes dostatečný objem. Každá žena, která si pravidelně žehlí vlasy, by se měla naučit žehlit vlasy za pomoci hřebene. Ten nám pomůže v perfektním rozčesání vlasů těsně před žehlením a vlasy díky němu budou důkladně vyžehlené od kořínků až ke konečkům.

Žehličkou po vlasech nejezdíme rychlostí blesku, ale spíš pomaleji.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...