Stlaní postele škodí zdraví!

 Ostatní 
21. července 2017 08:57 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Málokdo ví, že člověk třetinu svého života prospí. Postel je tedy místo, kde strávíme za celý život nejvíce času.  Shutterstock
Jistě mnohým kladli již rodiče na srdce, že postel máte ustlat, jakmile vstanete. Tento zvyk se stal součástí naší každodenní rutiny. Výzkumy však naznačují, že stlaní postele hned po probuzení uzavře miliony roztočů uvnitř povlečení, postele a matrace.

Výzkum Kingston University totiž prozradil, že ačkoliv neustlaná postel naše oči nepotěší, nelíbí se v ní ani běžným prachovým roztočům, kteří jsou častou příčinou astmatu a různých alergií.

Studie objevila, že roztočům teplé a suché prostředí neustlané postele vůbec nedělá dobře. Průměrná postel přitom může být domovem až jeden a půl milionu prachových roztočů. 

Roztoči totiž mají jednu velkou slabinu, kterou si vědci dobře uvědomují a na níž stojí celé tvrzení, že neustlaná postel je pro malé vetřelce mnohem horší. Jejich nevýhoda spočívá ve způsobu přijímání vody. Roztoči totiž vodu přijímají zvláštním způsobem, a jsou proto závislí na vysoké vlhkosti vzduchu. Voda se do jejich těl dostává prostřednictvím malých žláz, které ji dokážou vstřebávat pouze ze vzduchu, nikoliv přímo. „Něco tak jednoduchého, jako ponechání postele v jejím původním stavu celý den, může zbavit povlečení a matraci vlhkosti, a vystavit tak roztoče smrtelné dehydrataci,“ vysvětlil princip této teorie doktor Stephen Petrlove z Kingstonské univerzity.
Potřebujeme tedy účinnou metodu ke zničení těchto škodlivých roztočů. A řešení je velmi jednoduché a snadné: Nestelte postel okamžitě poté, co z ní vstanete!

Konkrétně v případě, že postel není uklizena okamžitě, vystavíte roztoče přímému slunečnímu světlu a čerstvému vzduchu, který je bude dehydratovat a zničí je.

Dále je nutné prát povlečení pravidelně, alespoň jednou za dva týdny. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu