Návod na obrácený francouzský cop

 Krása 
04. srpna 2017 20:11 / Marie Popelková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Tento účes se dá vytvořit několika způsoby. Na stranu, obráceně, naruby, nad uchem, u pěšinky apod. Shutterstock
Existuje několik variant francouzských copů. Jednou z variant je obrácený francouzský cop.

Francouzský cop je oblíbený způsob pletení vlasů, který původně pochází z Francie. Jednotlivé prameny se postupně proplétají z jedné strany a z druhé strany. Kromě klasického copu vznikají i další úpravy (drdol nebo obrácený francouzský cop). Tento cop je celkem složitý, pravděpodobně vám hned napoprvé nepůjde. Nejlépe si ho na někom nacvičte, například jej upleťte kamarádce, sestře nebo mamince. Jediný požadavek na krásný cop je trpělivost a dlouhé vlasy, které by měly být dlouhé minimálně pod ramena.

Vlasy si před pletením pořádně rozčešte. Pokud po umytí máte vlasy příliš jemné, tak si je trošku navlhčete, aby se vám francouzský cop dobře pletl. Důležité je být během pletení opravdu trpělivá, protože se z počátku může jednat opravdu o těžký účes. Časem vám to rozhodně půjde lépe. Zaplést cop není zrovna nejjednodušší, pokud máte jemné vlasy. Některé ženy rovnou francouzský cop pletou z mokrých vlasů, aby se jim jednotlivé prameny vlasů dobře držely. Vlasy pak nechají oschnout, ne vyfoukat. S mastnými vlasy je nesmyslné plést cop, protože nebude vypadat vůbec hezky. 

Postup

1. Nejprve si pořádně učesejte vlasy, které mohou být vlhké nebo suché (pozor ale na elektrizující a příliš jemné vlasy, se kterými by se pletlo velmi špatně, můžete si je trošku navlhčit). Vlasy učesejte směrem dozadu.
2. Z části temene hlavy si do rukou vezměte pramen hlavy (můžete rovnou i s delší ofinou). Pramen rozdělte na tři pramínky.
3. Pravý pramínek provlečte pod prostřední pramen. Levý pramen provlečte pod nový prostřední pramen.
4. Stejným postupem postupujte dál. Postupně si přiberte pramínek vlasů z pravé strany k novému pramenu na pravé straně a provlékněte, z levé strany k novému na levé straně a rovněž i vlasy, které zůstávají uprostřed po stupně přidejte k prostřednímu pramenu.
5. Toto pravidlo dodržujte, dokud budete mít nespletené prameny.
6. Také zaplétejte prameny z dolní části hlavy.
7. Takto zaplétejte vlasy až ke krku, kdy už můžete cop zakončit gumičkou, nebo provlékejte prameny až po celé délce vlasů stejným opačným způsobem a ukončete gumičkou.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít