Co všechno s lidským organismem dokáže avokádo

 Zdraví 
20. března 2020 11:56 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Avokádo obsahuje velké množství vitaminů  Pixabay
V těchto dnech, kdy se po celém světě šíří COVID-19, je potřeba značně posílit imunitní systém. Pomoci by vám v tom měla pravidelná konzumace avokáda. Jde doslova o superpotravinu, která má na lidský organismus velmi pozitivní vliv. Z hlediska nutričních hodnot je avokádo nedocenitelné ovoce. Zjistěte, co všechno s lidským organismem dokáže.

Avokádo obsahuje velké množství vitaminů a minerálů. Dužina je bohatá na nenasycené mastné kyseliny, má minimum cukrů a hodně zdravých tuků. Avokádo celkově posílí imunitní systém a přinese vám další zdravotní výhody.

Ochrana zraku

Avokádo dokáže ochránit zrak podobně jako mrkev. Obsahuje látky zeaxantin a lutein, které jsou důležité pro zdraví očí. Díky nim se sníží riziko vzniku šedého zákalu a makulární degenerace. Obě tyto choroby trápí zejména starší jedince.

Zdravé kosti

Avokádo obsahuje velké množství vitaminu K, který je důležitý při vstřebávání vápníku. Podporuje kosti a předchází vzniku osteoporózy. Důležitý je také pro správný vývoj kostí u dětí. Avokádo tedy nepomůže jen vám, ale prospěje i vašim dětem.

Podpora při hubnutí

Momentálně se na sportovištích shlukovat lidi nemohou, ale hubnout můžete i doma. Pokud jste v této situaci hubnutí ještě nevzdali, zařaďte do svého jídelníčku avokádo. Pomůže vám s hubnutím. Můžete ho jíst, protože neobsahuje téměř žádný cukr a velmi dobře vás zasytí. Díky němu nebudete mít delší dobu pocit hladu.  

Zdravý vývoj plodu

Pokud čekáte miminko, bude se vám pravidelná konzumace avokáda náramně hodit. Obsahuje totiž zdravé tuky, antioxidanty a vitaminy. Napomáhá při zdravém vývoji plodu. Díky luteinu, který avokádo obsahuje, se bude dítěti správně vyvíjet zrak. Zdravé tuky, které avokádo obsahuje, budou mít pozitivní vliv na vývoj jeho mozku.

Prevence vzniku rakoviny

Rakovina je velmi rozšířená nemoc, které se téměř všichni bojí. Léčba rakoviny je náročná. Spousta lidí navíc na rakovinu i umírá. Můžete se snažit před ní ochránit alespoň zdravým životním stylem. Do toho patří zdravá strava.

Avokádo je bohaté na kyselinu listovou. Právě její nízká hladina v organismu zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu u žen. Kyselina listová zároveň pomáhá při prevenci rakoviny žaludku a slinivky břišní. Dále čtěte: Jak posílit imunitu v době hrozící nákazy koronavirem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte