Čemu se vyhnout, aby vás oblečení nedělalo staršími

Existuje nepřeberné množství pravidel určujících, co byste měli nebo neměli dělat, abyste vypadali mladší.
 Móda 
29. září 2017 07:57 / Shutterstock
  5   4
S nástupem podzimu jistě odhazujete lehké letní svršky a na řadu přichází huňaté svetry a kabáty. Právě teď nastal ten pravý čas, kdy byste mohli souběžně s obměnou šatníku provést i další změnu – zbavit se módních zlozvyků, které vám přidávají na věku.

Stáří se dnes nenosí. Všichni chtějí vypadat mladě, svěže a sexy. Jenomže čas, který nám přidělává vrásky, se nedá zastavit. Ti, kteří jeho běh neunesou, se vrhají pod skalpely plastickým chirurgům a denně dřou v posilovně v marné snaze vypadat stále na dvacet. Upřímně, to prostě nejde. Nejlepší cestou proto je se stárnutím se smířit a stárnout přirozeně a s elegancí.

Na druhou stranu ale rozhodně není nutné vypadat v 35 na 50. Takže je potřeba o sebe pečovat a udržovat se ve formě. Máme pro vás módní omyly, kterých se ženy často dopouštějí a které jim opticky přidávají na věku. 

Odložte šeď a sáhněte po barvě

Černá je moderní a elegantní vždy, říká se, že zeštíhluje. Ale mějte také na paměti, že čím tmavší a fádnější věci nosíte, tím starší vypadáte. Oblečení se šedými podtóny může zapříčinit, že i vy budete působit podobně mdlým dojmem. Přidejte si do šatníku barvy – nejdůležitější je mít barvu blízko tváře. Pro pány lze doporučit barevné tričko bez potisku nebo ještě lépe kravatu. Zvolte nějaké živé barvy, tím si uberete pár let. Pokud jde o ženy, nezaměřujte se pouze na oblečení, ale i na doplňky. Ideální je pestrá šála, výrazný náhrdelník či korále.

Pořiďte si správné boty

Dámy, možná také hodláte nosit jehly už napořád, vždyť nohy se v nich opticky prodlouží a většina z vás tak získá i pěkný sexy vzhled. Jednoho dne se však budete muset poohlédnout po nějaké pohodlnější obuvi na běžné nošení, protože s přibývajícími lety začnou být vysoké podpatky vašemu tělu velmi nepohodlné. Pojem „pohodlné boty“ sice často evokuje zdravotní obuv, ve které jsou nohy jistě jako v bavlnce, ale vzhledově je to hrůza. Naštěstí tento dojem už je dnes mylný, obuvnické firmy totiž nabízejí botky splňující zdravotní a zároveň vzhledové nároky, takže pohodlná obuv vypadá trendově a je k dostání v pestrých barvách a moderních stylech. Takže odložte svoje oblíbené „mučící“ lodičky na jehlách a vyměňte je za módní, ale stále velmi pohodlné kousky odpovídající zdravotním potřebám vašich nohou. A co je hlavní – nebudete v nich vypadat jako vaše babička.

Stop zahalovaní

Zahalování má na svědomí to, že si kupujete vědomě špatnou velikost oblečení, abyste schovali své faldíky a nevzhledné partie, ale to je chyba. Správně vybraný střih a velikost ukáže vaše přednosti a zakryje vaše nedostatky. 

Příliš dlouhá sukně

Jen proto, že jste starší, to neznamená, že nemůžete nosit krátké sukně. Především u menších postav není vhodné vybírat sukně do půlky lýtek nebo dlouhé sukně. Nicméně pozor na vulgární délky! Sukně do půli lýtek jsou vhodné pro dvacetileté dívky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Dům a zahrada

Časté koupání může psovi ublížit. Vhodný interval mytí záleží i na typu srti

Bydlení

Nebojte se bílé kuchyně. S našimi tipy na údržbu bude stále jako nová

Zavřít reklamu