Pět zásad, jak nosit triko s límečkem a nebýt trapný

Výrazné vzory nevypadají u triček s límečkem dobře
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Móda 
06. dubna 2018 14:09 / Pixabay
  0   0
Tričko s límečkem, nebo chcete-li polo triko, je evergreenem pánské módy. I letos je trendy, tak si zopakujme několik pravidel, jak polo triko nosit a s čím ho kombinovat.

Podstatný základ pánského šatníku, to je polo triko. Správně oblečené tričko s límečkem vypadá dobře, je pohodlné a snadno se kombinuje.

Polo triko je skvělým kompromisem mezi formálním a neformálním oblečením. Proto když nevíte, jakou cestou se vydat, oblečte polo triko s límečkem a vyrazte. Zachováte si pohodlí, budete vypadat lehce nedbale přesto elegantně. 

První zásada: správný střih

To nejdůležitější, co se oblékání polo trička pro muže týká, je správný střih a velikost. Vaše postava se musí do trička vejít tak akorát. Zde nejsou žádné kompromisy. 

Když vám bude tričko plandat nebo bude příliš těsné, nikdy to nebude vypadat dobře. Taky je potřeba dát pozor na to, aby vám rukáv končil v polovině bicepsu.

Druhá zásada: nikdy nezvedat límeček

Zvednutý límeček už je minimálně deset sezon out! To, co z vás jednu sezonu dělalo "lva salonů", z vás teď udělá neskutečně slizkého trapáka, který navíc módě nerozumí.

Pokud si na polo triko oblékáte svetr, rozhodně límeček nevystrkujte všem na odiv, ale nechte ho pod svetrem. A to za každých okolností.

Třetí zásada: vzory ne

Mít vzorované tričko a ještě s knoflíky a límečkem? Cítíte sami, že to už je moc, i když o tom jenom píšeme. Pokud se ale mermomocí nechcete vzorovaného polo trika vzdát, vsaďte na něco drobného a nepříliš řvavého.

Čtvrtá zásada: knoflíky nerozepínat

Rozhodně si u trika s límečkem nerozepínejte všechny knoflíky, stačí jen jeden. Maximálně. A úplně nejlíp budete vypadat se všemi zapnutými.

Pátá zásada: pastelové nebrat!

U polo trika je důležitá i barevnost. Střih tohoto kousku působí sám o sobě zajímavě a hravě, tak už nepotřebujete živější dojem nahánět přehnanou barevností.

Na pastelové barvy v případě trika s límečkem tedy zapomeňte, povolena je maximálně červená jako největší odvaz. Pozor dejte také na barvu kapsičky, ať není příliš kontrastní ke zbytku trika. A tady máte tipy, jak vybrat šortky, které padnou.

Iva Dvořáková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu