Odporné vedlejší účinky detoxu. S tímto jste zřejmě nepočítali

 Zdraví 
06. dubna 2018 09:17 / Monika Thomsonová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Čištění našeho organismu od toxinů je více než bolestivé Shutterstock
Než začnete s detoxem, podívejte se na sebe do zrcadla. Čištění našeho organismu od toxinů je více než bolestivé. Stojí nás nejen sebezapírání, ale i bolesti hlavy, žaludku i problémy se spánkem. V neposlední řadě vás čeká i pořádně strhaný obličej.

Dobrá zpráva je, že všechny nepříjemnosti jsou pouze dočasné a při očistě zcela normální. Je to záruka, že v těle začínají probíhat ozdravné procesy a že se konečně vyplavují všechny nebezpečné toxiny. Pročišťujících kúr je velké množství, a ať už se rozhodnete pro kteroukoli, vždy je to svým způsobem šok pro tělo.

Toxiny uvnitř těla nezlikvidujete během pár hodin. Jejich cesta ven je zdlouhavá a občas i nepříjemná. Na co se tedy určitě musíte připravit?

Migrény

Objevují se v první dny očisty. Chybí nám sladké. V době očisty by měla odpočívat i játra, netřeba je ihned zatěžovat tabletkami proti bolesti. Pijte hodně vody. Dopřejte si céčko ve zvýšené dávce a mějte po ruce mentolovou mastičku na masírování spánků. Než sáhnete po práškách proti bolesti, zkuste osvědčené triky.

Páchne vám z úst

Vaše trávicí soustava je rozházená a to způsobuje nevábnou vůni, která vám vychází z úst. Na jazyku se tvoří bílý povlak. Je nutné si vyplachovat ústa dezinfekčním vodou a čistěte si zuby častěji než obvykle. Pozor! Pachuť v ústech může být známkou vážné nemoci.

Zvýšené pocení

Během detoxu se mnohem více potíte. Tělo se kožními póry zbavuje odpadových látek. Dejte si sprchu a na mytí používejte zásadně neparfémovanou kosmetiku. Kůži pročistíte a prokrvíte masážními kartáči.

Zvracení

K příznakům detoxu patří i bolesti břicha a pocity na zvracení. Pomůže vám zázvorový nebo fenyklový čaj. Pozor, pokud bolesti neustávají, případně se k nim přidruží křeče, pak už se nejedná o běžný stav. Nepokračujte v detoxu a pro jistotu se poraďte s lékařem.

Střevní problémy

Zřejmě nejdůležitější část detoxu je čištění našich střev. Při problémech se zácpou zvyšte příjem vlákniny a tekutin. Pokud vás déle trápí průjem, nezapomeňte tělu dodat ve stravě draslík. 

Co se při detoxu nesmí?

Pokud chcete, aby detox opravdu fungoval, je důležité dodržet následují body:

  • Zapomeňte na alkohol
  • Vynechte všechny cukry včetně medu
  • Zapomeňte na lepek, který organismus zatěžkává
  • Nekonzumujte produkty živočišného původu: maso, sýry, mléčné výrobky
  • Nepijte kávu
  • Nepoužívejte sůl a dochucovadla
  • Nekuřte
  • Nepijte sycené nápoje
  • Neměl by se pít ani černý a ovocný čaj

Nezapomeňte, že detox není pouze o úpravě jídelníčku. Zkuste aerobní cvičení, které tělo zbaví nečistot. Skvělým tipem je i saunování, lymfatické masáže nebo akupunktura. Více na toto téma jsme psali před časem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...