Lékařské konopí je potvrzeným lékem na rakovinu

 Zdraví 
22. dubna 2018 09:02 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Při správném užívání nemá konopí žádné vedlejší účinky Shutterstock
Konopí nebo také lékařská marihuana podle nových poznatků skutečně zabíjí rakovinné buňky a má mnoho dalších zdraví prospěšných účinků. Navíc národní institut zdraví nedávno přišel s oficiálním tvrzením, že kanabinoidy obsažené v konopí jsou při léčbě rakoviny a vedlejších účincích onkologické léčby nezanedbatelně užitečné.

O lékařské marihuaně se vedla řada debat, zda je či není vhodné prohlásit běžně užívanou drogu za lék. Dlouhou dobu se také mluvilo o tom, jestli je skutečně v léčbě rakoviny prospěšná či jsou to jen konspirační teorie. Ovšem dnes už víme, že má konopí prokazatelné úspěchy s léčbou rakoviny, ovšem i jako prevence proti ní.

Konopí pro lékařské účely lze užívat jak formou inhalace (není myšleno kouření!), popíjením nálevu nebo čaje, postřikem výtažků z konopí pod jazyk, přidáním určitého množství do těsta při pečení, nebo ve formě mastí. Ohromné léčivé účinky má i kopřivová mast, o které jsme psali zde.

Není to jen droga

Již v minulosti bylo konopí doporučováno pro zdravotní účely několika vědeckými studiemi. V tomto roce však Národní institut pro zneužívání drog aktualizoval své publikace a uvedl v nich, že má konopí schopnost zmenšovat nádory zabíjením rakovinných buněk. Jak je vidět, lékařská marihuana není jen drogou, ale také velmi prospěšnou bylinou.

Účinné látky konopí

Kvůli obsahu THC je na konopí stále pohlíženo pouze jako na drogu a na lidi, kteří jej užívají, jako na narkomany. Přitom konopí obsahuje i řadu zdraví prospěšných látek, jako například esenciální mastné kyseliny, vitaminy, minerální látky a účinné kanabionidy.

Pozitivní účinky na zdraví

 • schopnost zmírnit stres
 • ulevuje od bolesti
 • má antivirální účinky
 • léčí artrózu a revmatismus
 • pomáhá při epilepsii
 • využívá se při podpůrné léčbě při Parkinsonově chorobě
 • používá se při léčbě anorexie
 • léčí kožní problémy jako lupénku a atopický ekzém, ale i akné, opruzeniny či opary
 • snižuje úzkosti
 • uvolňuje svalové křeče u roztroušené sklerózy
 • má protirakovinné účinky

Nelegální léčba

Konopí jako takové je velmi prospěšná bylina, která nemá při správném užívání žádné vedlejší účinky a úspěšně pomáhá při množství zdravotních problémů, včetně rakoviny. Legálně je používáno při léčbě zeleného zákalu, roztroušené sklerózy, AIDS, artritidy a dalších nemocí ve Velké Británii, USA či Kanadě a dalších zemích po celém světě. Stále více lidí se však léčí nelegálně a konopí si sami pěstují či shánějí doslova „na ulici“, jelikož to vyjde mnohem levněji.

Cílem tohoto článku rozhodně není nabádat k nesprávnému užívání konopí či k domácímu nelegálnímu pěstování či shánění od překupníků. Je dobré ale občas odhodit předsudky a zamyslet se nad některými věcmi z jiného úhlu pohledu. A to právě třeba nad lékařským konopím a jeho prokazatelnými zdravotními účinky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej