Léčba barvami? U některých nemocí funguje dokonce lépe než léky

 Zdraví 
01. července 2018 11:59 / Martina Langová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Nemusíme využívat umělé barvy, i příroda nám jich nabízí dostatek Pixabay
I když to běžně nevnímáme, barvy na nás působí každý den a každým okamžikem. Ovlivňují naše chování, náladu a dokonce i zdraví. Barevnou terapií se ještě nedávno zabývali jen léčitelé, ale naštěstí ani moderní věda dnes nepopírá, že má něco do sebe.

Ba co víc, dokonce ji někteří lékaři začínají využívat i ve své praxi. Běžně se dnes využívá na léčbu psychických obtíží, depresí nebo například i v porodnictví, kde má své místo modré světlo zbavující novorozence žloutenky.

Kolorterapie

Působením těch správných barev na tělo člověka je možné odstranit mnoho zdravotních obtíží. A to i takových, na které je běžná medicína krátká. Až příště začnete kašlat, můžete na sobě snadno vyzkoušet, jak taková terapie barvami funguje.

Modrá

Zklidnění, pohoda a dobrá nálada – tak působí modrá barva na lidské tělo. Co se nemocí týče, léčí záněty, kloubní onemocnění, bolesti hlavy a migrény. Umí dokonce z těla pomoci vylučovat kyselinu močovou, která má za následek vznik onemocnění zvaného dna.

Červená

Působí na nás divoce a aktivně. Dodává sebedůvěru, zrychluje dech, zvyšuje svalové napětí a urychluje metabolismus. Dokonale se hodí při hubnutí, chudokrevnosti a nízkém krevním tlaku. Léčí také chronický kašel, zánět průdušek a astma.

Zelená

Jde o harmonii a spojení s přírodou. Využijte ji, když se potřebujete soustředit. Pomáhá při bronchitidě a úporném kašli. Harmonizuje tělo a zklidňuje. Pomáhá při stresu a problémech, které nám až příliš zaměstnávají hlavu. Povzbuzuje paměť a detoxikuje.

Žlutá

Posiluje nervy, játra, slezinu, střeva, mozek, uklidňuje žaludek a vnitřnosti. Pomáhá při zácpě, nadýmání, nemocech očí, podporuje paměť, stimuluje činnost štítné žlázy a zvyšuje odolnost proti únavě.

Fialová

Chceme-li srovnat emoce, pak není lepšího působení než fialové barvy na naše tělo. Za oblíbenou ji často označují děti v pubertě, těhotné ženy a nemocní se štítnou žlázou. Fialová umí léčit nervové a mentální nemoci, neurózy, křeče či nemoci žláz. Oživuje a čistí krev, povzbuzuje slezinu a bílé krvinky.

Domácí terapie barvami

K čemu je jaká barva vhodná, už víme. Ale jak kolorterapii praktikovat v domácích podmínkách? Oblékejte si oblečení té barvy, kterou na sebe chcete nechat působit. Může to být jen spodní prádlo, ale pochopitelně čím více dané barvy budete na sobě mít, tím lepší bude výsledek. Pořiďte si barevné svíčky nebo barevné umělé osvětlení. Kombinujte, hrajte si s barvami a dostaňte se do duševní i fyzické pohody. Mimochodem – při čtení knihy je vhodná oranžová, pro meditace fialová a na učení nebo práci je ideální zelená.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...