Přesné a krásné linky vykouzlíte díky čajové lžičce

 Krása 
11. července 2018 09:29 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
K dokonalému make-upu někdy stačí opravdu málo Shutterstock
Máte problém si namalovat přesné oční linky, nevíte, jak si jednoduše natočit řasy? Asi tomu nebudete věřit, ale někdy k tomu stačí zcela málo. Třeba použít čajovou lžičku.

Někdy je to ke vzteku. Zrovna ten den chcete vypadat co nejlépe, ale nic se vám nedaří. Linky na oči jsou každá jiná, přestala vám malovat tužka na oči, řasenka se drolí. Ale nezoufejte. Všechno se dá zachránit.

Zahřejte tužku

Každá tužka na oči po delším nepoužívání skoro nikdy dobře nemaluje. Místo toho, abyste ji rozmalovávala třeba na své ruce, nahřejte ji nad zapalovačem nebo svíčkou. Také ji můžete krátce přiložit na rozžhavenou žárovku.

Smoky eyes díky hashtagu

Kouřové líčení vypadá vždycky super. Ale ne vždy jde oko dobře vystínovat. Máme pro vás další jednoduchý trik. Nakreslete si na vnější polovinu pohyblivého víčka stínem nebo tužkou symbol hashtagu, tedy #. Pak jen všechno hezky rozetřete a máte hotovo.

Očka jako kočka

Jestli se vám nedaří si namalovat oční linky souměrně, vezměte si na pomoc čajovou lžičku. Její rovný konec přiložte těsně pod spodní řasy a linku udělejte podle ní jako podle pravítka. Tím si zajistíte, že linka bude mít na obou očích stejný sklon. Jestliže ji chcete i trochu vytvarovat a rozšířit, použijte její opačný konec, přiložte ho na horní víčko, opět těsně k řasám a zároveň ke konci linky, kterou už jste nalíčila. Oba body podél lžičky spojte, vzniklý trojúhelník vybarvěte a máte hotovo.

Když vyschne řasenka

Někdy se stává, že řasenka vyschne už za pár týdnů po tom, co si ji koupíte. Pokud se to stane, jednoduše do ní kápněte pár kapek roztoku na kontaktní čočky. A abyste se vyhnuli problému s obtisknutím, zakryjte s ní horní víčko až k obočí. Řasenka se určitě neobtiskne. Totéž můžete udělat i se spodními řasami.

Husté a dlouhé řasy

Stále nemůžete dosáhnout extra hustého efektu? Ještě než nanesete řasenku, řasy tenkým štětcem přepudrujte. Řasy díky tomu budou vypadat delší i hustější. Jestliže nanášíte dvě vrstvy řasenky, pudr použijte mezi jednotlivými nánosy.

Konec lesklé pleti

Žádná žena netouží po tom, aby měla lesklé čelo, nos nebo bradu. Papírové ubrousky sice pomohou, ale jen na chviličku. Místo nich sáhněte po jednorázovém krytu, který se používá na záchodové prkénko. Zní to sice trochu šíleně, ale skutečně to mnohem lépe funguje. Hlavně nezapomeňte na správný výběr odstínu make-upu. I s tím si lze hravě poradit. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...