Neuvěříte, s čím vším vám pomohou octové podkolenky

 Zdraví 
01. srpna 2018 09:28 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Zkusili jste někdy léčivé podkolenky? Depositphotos
Ocet na dochucení omáček a polévek, ocet na zavařování, ocet na vyčištění odtoků, rychlovarné konvice či dokonce pračky. A když už by si člověk myslel, že je to všechno, na co by se dal ocet ještě použít, najednou jsou tady octové podkolenky!

V dnešní době je absolutní samozřejmostí mít domácí lékárničku, plnou nejrůznějších analgetik, antibiotik, antidepresiv, antipyretik, antitusik a jiných "anti". Co však obsahovala domácí lékárnička našich babiček? Několik nasušených bylinek, tinktur a ocet. Protože, ačkoli s ním dnes dokážeme efektivně odstranit vodní kámen z pračky a jiných spotřebičů, ocet má i jinou schopnost. Léčit člověka a ulevit mu od problémů.

Octové podkolenky jsou hit

Octové podkolenky si připravte, pokud vás trápí vysoká horečka.

Jak na to?

Na jeden díl octa budete potřebovat pět dílů vlažné vody (nebo 3 polévkové lžíce octa na půl litru vody). Do této octové vody si namočte bavlněné podkolenky, nechte chvíli ponořené a následně vyždímejte a navlečte na nohy. Abyste nezamáčeli postel je dobré si nohy ovázat ručníkem a pod sebe si pro jistotu prostřete osušku nebo starší deku. Takto vydržte ležet asi hodinu. Nejpozději po dvou kúrách by vám měla horečka zaručeně klesnout.

Horečka však není to jediné, s čím vám octové podkolenky pomohou. Osvědčily se i na potlačení nervozity a zklidnění před spaním.

Udělejte si octový obklad

Výborně vám poslouží při podráždění srdce, nepravidelném pulsu a pocitu stresu.

Jak na to?

Octový obklad si připravíte velmi jednoduše. Dvě lžíce octa smíchejte s litrem studené vody, do takové octové vody namočte utěrku nebo ručník, vyždímejte a přiložte na hrudník. Nechte přiložený, dokud se váš puls a srdeční činnost nevrátí do normálu.

Ocet můžete i inhalovat

Uznáváme, že to není nejlepší představa, ale pokud se přemůžete, odměnou vám bude výrazná úleva od bolesti. Proto, pokud vás trápí neutuchající bolest hlavy a vyzkoušeli jste už všechno možné i nemožné, dejte šanci octu a jeho inhalování. Pozor při výběru octa! Ne každý má léčivé schopnosti! Více jsme psali zde.

Jak na to?

Ideální volbou je v tomto případě sladový ocet. Smíchejte ocet a vařící vodu ve stejném poměru, překryjte si hlavu ručníkem a vdechujte, dokud bolest hlavy neustoupí. Pokud si takový způsob léčby přece jen neumíte představit, použijte sladový ocet jinak. Smíchejte jeden díl octa a jeden díl vody, namočte kapesník nebo šátek a přiložte si ho na čelo.

Kde ještě ocet pomáhá?

  • Pokud vás trápí nechutenství, snězte před každým jídlem jednu kyselou okurku a vaše chuť k jídlu se vrátí tak rychle jako odešla.
  • Ovocným octem si zase můžete proplachovat vlasy, díky čemuž se vám budou mnohem snadněji upravovat, podpoříte jejich lesk a posílíte pokožku hlavy. Máte problém s akné? Vyzkoušejte křenový ocet.

Už věříte, že ocet je skvělým léčebným prostředkem, který by neměl chybět ve vaší domácí lékárničce? A když ho nepoužijete jako lék, můžete jej vždy použít na přípravu známé pochoutky. Udělejte si vuřty s octem a cibulí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod