S bolestí v krku se vypořádáte jednoduše. Pomohou některé potraviny

 Zdraví 
10. prosince 2018 13:13 / Šárka Sokolská
  1
📷
5 fotografií v galerii
Bolest v krku dokáže člověka pěkně potrápit Depositphotos
Bolí vás v krku a také každé sousto, které spolknete? Vyzkoušejte tyto potraviny, které vám jej pomohou zklidnit. Bolest v krku je dost nepříjemnou záležitostí. A bohužel také neodezní ze dne na den.

Člověk je pak z toho často otrávený, protože neví, co jíst a pít, aby jej to ještě více nedráždilo. Jaké jídlo nebo nápoje jsou tedy vhodné?

Zázračný kokosový olej

O kokosovém oleji už se napsala celá řada článků. Používá se nejenom v kosmetice či potravinářství, ale i jako léčebný prostředek. Při bolestech v krku dokáže ničit kvasinky, viry a plísně. A díky tomu se váš imunitní systém dokáže s touto nemocí vypořádat rychleji. Je protizánětlivý, takže dokáže zmírnit bolesti. 

Polévka je grunt

A to je skutečně pravda. Takový silný vývar dokáže tělu dodat skutečně hodně energie, navíc polévky obsahují celou řadu minerálů i vitaminů. Je tedy vhodný i při bolestech v krku. Navíc jeho konzumace je jednodušší, protože se snadněji polyká.

Česneková bomba

Tato zelenina se používá nejenom k ochucení jídla, ale také je výborným protizánětlivým prostředkem. Takže při bolestech v krku je to nejlepší přírodní "antibiotikum". Dopřejte si třeba česnečku, nebo si z česneku udělejte vynikající a všestrannou tinkturu. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Čaj plný antioxidantů

Jedním z nejdravějších čajů je zelený. Díky svému vysokému obsahu antioxidantů dokáže bojovat proti volným radikálům, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí a civilizační choroby. Mimo to má také antibakteriální účinky, což při bolestech v krku určitě oceníte. 

Skořice nejenom zahřeje

Skořice je skutečně skvělé koření. Nejenom, že umí krásně ochutit a provonět prakticky jakýkoliv pokrm, ale stejně jako česnek je také silné přírodní antibiotikum. Při bolestech v krku si z ní udělejte lahodný nápoj. Zalijte ji horkou vodou, nechejte chvíli louhovat, pak doslaďte medem a ochuťte citronem. A máte skvělý prohřívací prostředek proti nachlazení.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...