Trápí vás viróza? Snažte se posílit imunitu, odpočívejte a inhalujte

 Zdraví 
02. dubna 2019 15:36 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Viróza se musí vyležet Internet
Ranní teploty okolo nuly, odpolední atakující patnáctku. Takové počasí aktuálně panuje na našem území. Ačkoli většinu z nás příchod jara těší, mnozí jej proklínají.

Značné výkyvy teplot během dne totiž u mnohých jedinců způsobují virózy. Snadno totiž podléháme dojmu, že když venku svítí slunce, stačí nám pouze lehká bunda nebo svetřík.

Hlavně céčko

Pokud vás viróza přemůže, měli byste ji rozhodně vyležet. Pár dní v posteli s dostatkem čaje s citronem, horkým vývarem a spoustou ovoce a zeleniny udělají své. Pomoci vám může také česnek, zázvor, med a doplňování vitaminu C například rozpustnými tabletami.

Blahodárná koupel

Pokud máte tu možnost, napusťte si vanu a naložte se do ní. Nepřežeňte to ale s teplotou vody, a to zejména tehdy, pokud už máte teplotu. Taky v ní neležte příliš dlouho, aby voda nezačala chládnout a vám nakonec nebylo ještě hůř. Do koupele můžete přidat meduňkový olej, který pomůže uvolnit ucpané dutiny. A nezapomeňte si do teplé lázně položit ruce až po lokty, bude se vám potom lépe dýchat. 

Zkuste inhalovat

Co se týče léků, volte ty nejnutnější a hlavně osvědčené. Stále totiž platí, že nejdůležitější je klid na lůžku. Pokud vás bolí hlava a máte navíc horečku, určitě sáhněte po nějakém osvědčeném medikamentu, který vám uleví. Pokud máte ucpané dutiny, můžete sáhnout po nosních kapkách s obsahem éterických olejů.

Anebo jděte domácí léčitelskou cestou a inhalujte heřmánek, eukalyptus nebo třeba borovicový éterický olej. Virózu ale rozhodně nepodceňujte, pokud ji přechodíte, může se přidat infekce dutin či zánět středního ucha, antibiotikům byste se nevyhnuli.

Vylučte alergii

Než se však pustíte do léčby virózy, mělo by být jasné, že se nejedná o jarní alergii. Ta může mít totiž některé společné příznaky, jako je například kýchání, škrábání v krku, potřeba neustále smrkat a také bolest hlavy. Léčba alergie samozřejmě probíhá jinak a měl by ji nastavit alergolog.

Neléčená alergie se totiž může časem nepříjemně zkomplikovat a přerůst třeba i v astma. Rozhodně tedy doprovodné příznaky nepodceňujte, a pokud po několika dnech neustupují, nejspíš se o virózu nejedná. Mohlo by jít například o sennou rýmu, o jejíchž projevech jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Tipy na vánoční dárky

Dům a zahrada

Kreativní a praktické. Jak dodat interiéru originální vzhled pomocí polykarbonátových desek a plexiskla?