Ideální letní ochrana pro vlasy? Kokosový olej

Připravte si výživnou masku na vlasy
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
22. června 2019 06:30 / Shutterstock
  1   0
Utrácíte spoustu peněz za šampony, kondicionéry a séra, ale stále to není úplně ono? Pořiďte svým vlasům jeden produkt, který umí nahradit i ty sebelepší přípravky. Navíc je levný.

Suché, lámavé, slabé nebo bez života, lupy. To jsou časté problémy, které řeší ženy u svých vlasů. Všech těchto problémů se můžete zbavit jedním jediným produktem. Určitě jste o něm už také slyšely. Řeč je o kokosovém oleji, z něhož si můžete připravit skvělou vlasovou masku.

Kokosový rituál

Je to hrozně jednoduché. Stačí si trochu kokosového oleje vmasírovat do svých vlasů a teké do pokožky hlavy. Nechejte jej tam působit třicet minut, ale klidně, pokud máte čas, jej můžete nechat působit na hlavě i celou noc. V tomto případě si dejte na hlavu koupací čepici, abyste si neušpinila polštář. Pak si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklá. Masku si dejte vždy před umytím vlasů, protože pak se opravdu budou dít divy. Jaké?

Urychluje růst vlasů

Kokosový olej obsahuje zejména vitaminy E a K, železo a mastné kyseliny. To jsou živiny, které nadopoují vaše vlasové kořínky. Navíc kokosový olej pomůže odstranit přebytečný maz z vlasových kořínků a díky tomu vám porostou vlasy mnohem rychleji. Takže kdo chce mít krásnou dlouhou hřívu, neměl by mu kokosový olej určitě chybět. A použít jej můžete i na děti. 

Pevné a silné vlasy

Pokud si budete masku nanášet do celé délky vlasů, zajistíte si tím jejich hydrataci a také je krásně zacelíte. Vaše vlasy pak budou silné, zdravé, lesklé a pevné. Ne nadarmo je kokosový olej přidávaný do celé řady šamponů a dalších vlasových přípravků.  

Ideální na léto

Kokosovou masku byste měly používat hlavně v letním počasí. Kokosový olej totiž vlasy ochrání před sluncem a také slanou či chlorovanou vodou. Je to tedy dokonalá letní ochrana vašich vlasů, díky níž nedostane vaše hříva zabrat a nebude tak poškozená. A když už budete mít kokosový olej u sebe, klidně si jím vyčistěte zuby. Budou vám za to vděčné. Proč? Více jsme psali zde.  

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude obzvláště líbit

Dům a zahrada

Jak zvládnout výměnu strun na kytaře a jejich naladění

Bydlení

Zelený byt pro alergika. Jaké pokojovky mu vadit nebudou a kterým se naopak vyhnout

Zavřít reklamu