Zkuste předejít těhotenským striím. S těmito kroky to bude jednodušší
Jednou z nejčastějších a nejviditelnějších pak bývají takzvané strie, které postihnou více než tři čtvrtiny nastávajících maminek.
Na vině jsou hormony
Vznik strií, neboli hlubokých jizviček, je způsoben hormonálními změnami, jejichž následkem kůže ztrácí svou elasticitu a schopnost vytvářet si kolagen. Některým budoucím maminkám se podaří tuto hormonální nerovnováhu vyřešit s pomocí pravidelných masáží, mnohým však ani promazávání nepomůže a jizvičky se na různých partiích těla objeví.
Mazat, mazat, mazat
Někteří odborníci tvrdí, že za vše může genetika, takže pokud striemi trpí kdokoli z vašich předků, téměř jistě se objeví i u vás. Jiní lékaři zase říkají, že se všemu dá zabránit preventivním promazáváním kůže, se kterým je ideální začít ještě před otěhotněním. A to s pomocí různých mastných krémů či masážních olejíčků, spolehlivě však pomůže také klasický olivový olej. Tento postup by žena měla aplikovat alespoň dvakrát denně před otěhotněním, po celou dobu jiného stavu a ještě dokonce během šestinedělí.
Pár kroků k prevenci
Hluboké jizvičky, které pokud vzniknou, již nikdy nezmizí, ale po kritickém období alespoň zesvětlí, se objevují nejen na břiše, ale také na stehnech, bocích či prsech. Tedy na všech partiích, které jsou vlivem těhotenství abnormálně namáhány. V rámci prevence jejich vzniku můžete své tělo připravit také dodržováním následujících kroků:
- Dodržujte zdravý jídelníček, doplňte jej o čerstvé ovoce, zeleninu, cereálie a celozrnné potraviny, které tělu dodají vlákninu.
- Pijte dostatečné množství tekutin.
- Dbejte na pravidelný pohyb.
- Snažte se udržet nárůst hmotnosti v rozumné míře, každý extrém je špatný.
Dodržováním uvedených rad také ulevíte svému tělu od případných otoků, které rovněž v těhotenství trápí většinu maminek. Jak jim dále předcházet, si můžete přečíst v našem článku zde.