Některé antiperspiranty nechávají na oblečení fleky. Pomohou silonky i aspirin

Antiperspirant pomůže, ale může i zničit oblečení
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
06. února 2020 12:29 / Depositphotos
  0   0
Antiperspiranty jsou skvělými pomocníky proti potu, některé přípravky ale bohužel zanechávají na oblečení ošklivé fleky. Vám pak obvykle nezbývá nic jiného, než se převléknout do nového oblečení. Někdy nechávají některé deodoranty takové stopy, že si s nimi neporadí ani pračka. Tyto problémy lze ale docela snadno řešit.

Důvod, proč některé antiperspiranty nechávají na oblečení skvrny, je jasný. Přípravky totiž často obsahují soli hliníku. Ty sice redukují pocení a vznik nepříjemného zápachu, zároveň ale mohou být i zdrojem nevzhledných skvrn na oblečení.

Co se týká fleků na oděvech, ty obvykle způsobuje spojení mazu, pracího prostředku a hliníkových solí antiperspirantu. Žluté skvrny ale můžete mít na oblečení, i když žádný přípravek nepoužíváte. Stačí, aby se kožní lipidy spojily s nečistotami a pohroma je na světě.

Naučte se s antiperspirantem pracovat

Pokud se chcete skvrnám z antiperspirantu vyhnout, je třeba dodržet pár jednoduchých zásad:

  • Používejte pouze kvalitní antiperspirant a nikoli deodorant, který ve skutečnosti nepůsobí proti pocení.
  • Před použitím antiperspirant vždy důkladně protřepejte.
  • Než se obléknete, nechejte antiperspirant dobře zaschnout.
  • Když se oblečení umaže, snažte se skvrnu odstranit co nejrychleji.

Pomohou silonky i aspirin

Když už vám na oblečení fleky od antiperspirantu vzniknou, pusťte se do jejich čištění co nejdříve. Oděv ale nedrhněte příliš silně. Jako první pomoc můžete využít jeden z následujících triků:

Rychle skvrnu setřete jemnou tkaninou

Pokud zjistíte, že se váš antiperspirant obtiskl na oblečení během oblékání, zkuste skvrnu jemně setřít smotanými punčochami. Ideálně co nejrychleji, než flek stihne zaschnout.

Vezměte si k ruce šikovného pomocníka

V případě, že nečistoty nezmizí, přetřete je speciálním přípravkem na odstraňování skvrn z oblečení. Většinou se v obchodech prodávají v tubičkách, které usnadňují nanášení.

Otevřete domácí lékárničku

Rozdrťte v misce dva aspiriny a přilijte k nim půl šálku vroucí vody. Směs vetřete do skvrny a nechte ji několik hodin působit. Skvrna by pak měla zmizet. Nejprve si ale vše vyzkoušejte na malé části oděvu, ať máte jistotu, že to daná látka bez problémů ustojí.

Jak omezit pocení

Pokud vás trápí nadměrné pocení, i s tím se dá něco dělat.

  • Vhodná strava je základ. Nepoužívejte příliš kořeněná jídla, nepijte alkohol, nedopřávejte si příliš mastné, slazené a chemicky upravované potraviny. Za nadměrným pocením může stát i káva a kouření.
  • Zmírnit pocení pomůže také pití šalvějového čaje (maximálně však dva sálky denně).
  • Doplňte tělu hořčík. Buď ve formě potravinových doplňků nebo potravin samotných. Zařaďte do svého jídelníčku například banány, avokádo nebo různá semínka. O dalších způsobech, jak zabránit nadměrnému pocení, jsme psali zde.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Úžasné scenérie a skvělé sněhové podmínky. Jediná země Evropy, kde se ještě lyžuje na pohodu

Dům a zahrada

Recyklujte nepotřebné tuhé mýdlo. Vyrobte z něj tekuté nebo prací gel

Bydlení

Abyste si na mase opravdu pochutnali, je třeba vědět, jak jej správně nakrájet

Zavřít reklamu