Jak v karanténě zabavit děti

 Děti 
21. března 2020 15:21 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Děti v karanténě je potřeba zabavit Depositphotos
Školy po celé zemi jsou v reakci na COVID-19 zavřené, takže rodiče či prarodiče zůstávají s dětmi v karanténě a musejí jim hledat aktivity na každý den, ať už jde o aktivity vzdělávací, kreativní, nebo ty zábavné. Několik tipů určitě přijde v hod.

Dětští pedagogové a vychovatelé proto sestavili malý seznam aktivit, oblíbených lekcí, her, vědeckých experimentů, živých demonstrací a virtuálních prohlídek, kterými lze úspěšně děti v karanténě zabavit.

Vzdělávací programy

Mnohé školy spustily online výuku pro své žáky, která probíhá na denní bázi. Zapojily se dokonce i některé televizní kanály, které rovněž denně vysílají vzdělávací program, připravovaný zábavnou formou. Do tohoto projektu se zapojili dokonce i sportovci, kteří tak pravidelně pro děti suplují hodiny tělocviku.

Online hry

Hraní her je u dětí oblíbená disciplína, kterou skvěle zvládají na svém počítači nebo mobilním telefonu. Existují ale také portály, které nabízí online hraní pro děti všech věkových kategorií, pro dívky i chlapce.

Vybírat je opravdu z čeho a nejde rozhodně jen o nějaké akční hry. Naopak, k dispozici jsou i kreativní hry, při kterých děti například kreslí, dívky mohou oblékat nebo líčit malé modelky, péct dortíky nebo zařizovat pokojíček.

Pro děti, které mají rády logické hry, jsou online k dispozici třeba různé deskové hry, puzzle, nebo bloky a v neposlední řadě také hry, ve kterých musí dětí najít určité předměty.

Kreativní zábava

Děti rády tvoří, na druhou stranu zase u žádné činnosti nevydrží věčně. Takže určitě si nebudou chtít každý den například malovat. Kreativních her je ale naštěstí nepřeberné množství.

Můžete děti nechat vyrábět z papíru jednoduchá zvířátka, nebo složitější origami. Pár týdnů před Velikonocemi to mohou být i věci pro velikonoční výzdobu.

Zapojit děti můžete i při přípravě oběda či večeře. Svěřte jim pár surovin a nechte je vyrobit něco kreativního.

Pokud jste před karanténou už doma neměli žádné zásoby plastelíny, budete sami překvapení, co děti za pomoci lepidla, barev nebo jen fixů dokáží vymyslet z ruliček toaletního papíru.

Pokud ale doma nemáte zrovna nic, z čeho by vaše děti mohly vykouzlit něco kreativního, online obchody stále fungují a doručování rovněž. Objednat tedy domů můžete jak stolní hry, tak třeba puzzle a další věci, které vaše děti odtrhnou od počítače, mobilu či televize a vám na pár hodin uleví. Dále čtěte: Jak mluvit s dětmi o koronaviru.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...