Jak roztáhnout kožené boty tak, aby vám dokonale padly

 Móda 
14. listopadu 2020 12:53 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Novou koženou obuv roztáhnete snadno i doma Depositphotos
Nový pár kožených bot potěší každého, zvlášť na podzim a v zimě, když je chladné počasí. S pravou kůží získáte vysoce kvalitní boty, díky nimž budou vaše nohy v teple. Ale zbrusu nová kůže může být docela tuhá, takže pokud máte nové boty, které jsou vám příliš těsné, určitě nejste rádi.

Naštěstí je možné kožené boty roztáhnout. Existuje několik způsobů, jak to udělat doma, nebo si můžete boty odnést do opravny, až bude nějaká zase otevřená. Nicméně zcela jistě to zvládnete sami, jen je třeba dodržet určité postupy, abyste novou kůži nenávratně nepoškodili. Je dobré také připomenout, že kožené boty nemůžete vytáhnout více, jak maximálně o jedno číslo, jinak byste je prostě zničili.


Použijte napínací sprej nebo olejový kondicionér

Existují totiž spreje a kondicionéry určené k roztahování kožených bot. Seženete je na internetu, v některých drogeriích a rovněž v některých prodejnách s obuví.

Pokud zvolíte olejový kondicionér, trochu ho rozetřete na vnější stranu kůže a nechte vsáknout. Tato látka pomůže kůži trochu se uvolnit, aby se roztáhla.

Roztahovací sprej funguje podobně, i když v závislosti na tom, jaký typ si koupíte. Podle toho ho budete aplikovat na botu nebo uvnitř boty. Nezapomeňte si před použitím pečlivě přečíst pokyny, abyste svou neznalostí správného postupu svoje nádherné nové boty nezničili. Tyto spreje jsou jedním z nejjednodušších způsobů roztahování kůže, stačí proto jen dodržet postup.

Použijte napínáky

Toto je další produkt, který můžete snadno najít online a který vám pomůže roztáhnout svoje kožené boty. Roztahováky prostě jen vložíte do boty a docílíte tím zejména roztažení oblasti špičky boty. Pokud ale potřebujete roztáhnout u vyšších bot třeba oblast kotníku nebo lýtka u kozaček, musíte si pořídit roztahováky pro tento typ obuvi.

Roztahováky pak nechte v botách několik hodin a proces opakujte, dokud nedocílíte požadovaného roztažení.

Zahřejte kůži

To je další metoda, která vyžaduje, abyste byli opatrní, ale pokud kůži zahřejete, můžete ji jemně natáhnout. Zkuste do bot umístit zdroj tepla, například vysoušeč vlasů, aby se kůže zahřála, a poté zahřátou botu vyplňte například ponožkami, které pomohou udržet tvar. Ujistěte se, že cokoli, co vložíte do boty, udrží kůži mírně napnutou, takže udrží požadovaný tvar poté, co vychladne.

Metod, jak roztáhnout nové kožené boty doma, je tedy hned několik. Stačí jen neudělat chybu a ve vašich nových podzimních botách či kozačkách se vám bude záhy chodit pohodlně. Dále čtěte: Koronavirus mění nejen naše životy, ale i módu. Styling je velmi snadný.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vilma Cibulková oslavila šedesáté narozeniny. Její život byl naplněn vzlety i pády na samé dno:...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu