Mnoho žen nosí podprsenky se špatnou velikostí. Podle čeho poznáte, že je to i váš problém

Výběr velikosti podprsenek nepodceňujte
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Móda 
08. března 2021 08:17 / Depositphotos
  2   0
Najít padnoucí podprsenku se někdy může zdát jako nadlidský úkol. V dnešní době existuje široký výběr, který zahrnuje spodní prádlo s různými tvary, velikostmi a materiálem. Ženy nejčastěji podceňují velikost podprsenek, která je však zásadní. Často si vybírají menší, aniž by to tušily. Podle čeho poznáte, že nosíte špatnou velikost?

Nepadnoucí podprsenka může být nepohodlná, ale některé ženy si na to už zvykly a považují to za standart. Dlouhodobé nošení nesprávného spodního prádla může však způsobit zdravotní potíže. Trpí tím zejména záda. Podle některých náznaků zjistíte, že jste stále nenarazily na tu pravou.

Podrážděná pokožka

Nevhodnou velikost podprsenky poznáte podle toho, že vám dráždí pokožku v oblasti zad. V případě, že na svém těle zpozorujete vyrážku či kopřivku, své podprsenky rovnou zahoďte. Na pokožce vám může vyrašit obyčejná kopřivka, ale i dermatitida a folikulitida. Mnohé ženy by nenapadlo, že jejich kožní potíže způsobuje špatná velikost podprsenky.

„Těsný oděv, který se neustále tře o pokožku, způsobí nadměrné pocení a podráždění. Následkem toho často vzniká zánět vlasových folikulů, který se nemusejí objevit pouze ve vlasech, ale po celém těle. Stačí, když do podrážděných míst pronikne větší množství bakterií a ve folikulech vznikne infekce,“ vysvětluje dermatoložka Heather Downes.

Ňadra vylézají z košíčků

Prsa by vám rozhodně neměla vypadávat z podprsenky ani při pohybu. Natěsno napěchovaná ňadra v košíčcích sice mohou vypadat přitažlivě, ale jejich nošení bývá nepohodlné. Vhodně vybraná podprsenka by měla být schopná zajistit, aby nedošlo k trapné situaci. Poprsí by vám nemělo vypadávat ani v případě, že předkloníte nebo zvednete ruce.  

Hrátky s ramínky

Uvědomily jste si, že si neustále hrajete se svými ramínky od podprsenky? Různě je natahujete a povolujete. Pokud s ramínky hýbete automaticky během dne, aniž byste si toho výrazně všímaly, patrně to znamená, že se s nimi necítíte komfortně. V takovém případě si raději pořiďte jinou podprsenku, která vám lépe padne.

Bolest horní části těla

Bolest zad, ramen a krční páteře trápí nemalé procento lidí. V některých případech lékař nemůže zjistit příčinu, protože při vyšetření nic nenajde. Potíže s horní částí těla může způsobit nepadnoucí podprsenka.

Jde o snadno rozluštitelnou příčinu, ale mnoho lidí si to neuvědomí. Za bolesti zad často mohou příliš těsné košíčky a uvolněné pásky. Nemůžete soustředit velkou tíhu pouze do jednoho místa. Podprsenka by měla váhu ňader rozprostřít rovnoměrně, aby se záda zbytečně nepřetěžovala. Přečtěte si také o jarních módních hitech ulice, které si oblíbili i stylisté.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu