Květomluva mluví jasně. Co říká rudá růže, co symbolizuje bílá a co třeba žlutá?

 Ostatní 
18. července 2021 10:24 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Každá barva růže znamená něco jiného Pixabay
Každá barva má svůj symbolický význam, černou si lidé spojují s úmrtím, bílou s narozením, růžovou s dívkami, modrou s chlapci a tak podobně. A dokonce i květiny mají svou barevnou typologii. Jak je to s růžemi?

Pokud se chystáte někomu blízkému pořídit kytici růží, měli byste přemýšlet i o tom, jakou barvu květů zvolit. Každá má totiž podle květomluvy říct něco jiného.

Rudé a červené růže

Rudé růže se dávají z lásky. Je to ideální barva, pokud chcete například svou drahou polovičku požádat o ruku, popřát k výročí seznámení či svatby nebo překvapit milou u příležitosti svátku svatého Valentýna. Určitou roli může hrát i odstín. Pokud je růže světlejší, jedná se prý o upřímnou lásku. Sametové a až temně rudé květy zase symbolizují spalující vášeň. Na tu je třeba si dávat pozor – stejně rychle jako láska dárce zahořela, může i pohořet. 

Bílé růže

Bílá barva je nejčastěji spojována s nadějí, čistotou, nevinností, upřímností, věrností, pokorou či mírem. Hodí se tak nejen při svatebním obřadu, ale třeba i při příležitosti narození miminka. Bílé růže navíc potěší všechny ženy, které vyznávají elegantní jednoduchý styl s důrazem na luxus a minimalismus. Ale pozor, jedna bílá růže se tradičně nosí také na pohřeb jako symbol mladého a brzy vyhaslého života.

Růžové růže

Růžová barva znamená něhu, jemnost, možná trochu naivitu a v přeneseném smyslu romantiku. Růžová představuje silně ženský prvek. I zde hrají svou roli odstíny. Světlejší odstíny růžové říkají podle některých: Jsi krásná! nebo Upřímně Tě miluji. Tmavě růžové růže jsou zase vyjádřením oddanosti nebo chvály. Obecně se ale dá říct, že růžové růže se hodí prakticky k jakékoliv příležitosti, ať už jde o narozeniny, výročí, promoce, zásnuby, svátek nebo Valentýn.

Žluté růže

Žlutá barva symbolizuje slunce, světlo, radost, přátelství, hrdost a v přeneseném smyslu bohatství (zlato, obilí). Darujete-li žluté květiny, můžete si být jistí, že rozzáří celý interiér a snad i duši. Žluté růže by obdarované měly vykouzlit na tváři úsměv, vyjádřit radost ze společného přátelství anebo popřát brzké uzdravení. Žlutými květinami potěšíte každou optimistickou a srdečnou ženu, která nikdy nezkazí žádnou legraci.

Oranžové růže

Oranžová má velmi blízko ke žluté, symbolizuje teplo, vřelost, optimismus a evokuje západ slunce. Oranžové růže působí hravě, podporují dobrou náladu a také rozzáří každý interiér. Říká se také, že pokud dostanete oranžové růže od muže, který není váš partner nebo příbuzný, mohlo by to symbolizovat tajné city. Oranžové růže jsou prý něco mezi červenými (láska) a žlutými růžemi (přátelství). Říkají prý: Chci něco víc! nebo Už nechci skrývat své city.

Modré růže

Všechny modré tóny bez rozdílu obecně evokují pocity bezpečí, klidu a vyrovnanosti. Modré růže jsou vzácné, proto se hodí na speciální příležitosti, jako jsou narozeniny, významná jubilea, výročí či svatby. Někdy se říká, že muž jimi může dávat najevo obdiv, úctu nebo veliké uznání za vaše počínání. Potěší všechny ženy, které mají rády netradiční, elegantně a luxusně vypadající kytice.

Zelené růže

Zelená symbolizuje naději, štěstí, podporu a růst. Světle zelené růže působí velmi elegantně, nadčasově a podobně jako bílé růže se hodí ke každému outfitu i příležitosti. Ocení je všechny vyznavačky jednoduchého a elegantního stylu. 

Fialové růže

Fialová nejčastěji evokuje chlad, spánek, soustředění nebo duchovno. I proto možná fialová patří mezi ty méně oblíbené barvy, nejspíše se jí nezavděčíte všem – na druhou stranu, když se trefíte, bude to stát za to. Než darujete kytici fialových růží, přesvědčte se, že dotyčná má ráda fialové odstíny. Hezky působí fialové růže spolu s květinami v růžových a krémových tónech.

Černé růže

Černá barva symbolizuje smutek, tmu, noc a samozřejmě také smrt. Černá barva je ale zároveň elegantní, nadčasová a hodí se ke všemu. Zatímco po černé barvě v denních outfitech sáhne skoro každá žena i muž, po černých růžích zas tak velká sháňka není. Černé růže sice vypadají elegantně, ale také evokují pohřeb – proto je pro většinu dam lepší vybrat růže jiných barev a černé růže si schovat na smuteční události. Přesto, na některé lidi mohou černé růže působit pozitivně. Černá růže má význam nových začátků a zastrašení starých a škodlivých zvyků.

Duhové růže

Duhové růže jsou běžné růže obarvené v barvách duhy. Duha je odnepaměti obestřená tajemstvím. Říká se, že na konci duhy čeká poklad a že kdo uvidí duhu, bude mít štěstí. Duha je také symbolem dobré nálady a naděje. Duhové růže darujte všem hravým ženám, které milují duhu, jednorožce, věří na pohádky a šťastné konce. Kytice duhových růží může znamenat prakticky cokoliv pozitivního. Třeba, že život s vámi je krásně pestrý nebo že v dárci probouzíte mnoho pozitivních emocí. O tom, jak prodloužit kytici růží životnost, jsme psali zde.

Zdroj info: www.rd.com, www.sensationalcolor.com, www.billyheromans.com, www.florea.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu