Letos letí samet! Chceš-li být in, musíš šatník o tuto exkluzivní látku doplnit!

 Móda 
31. října 2016 21:13 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Samet opět letí, pořiďte si nějaký kousek a budete stoprocentně in! Internet
Trendů pro letošní podzim a zimu je několik, většina návrhářů se ale shoduje, že látkou, která je nyní opravdu cool, je samet. Pokud tedy chcete držet krok s módou, vyražte na nákupy a něco sametového si pořiďte.

Samet není ve světě módy žádným nováčkem. Podle historiků byl vůbec první samet vyvinut jako hedvábná tkanina v Číně a do Evropy se dostal ve 12. století. V Česku zažíval samet velký boom v 90. letech a teď se znovu vrací na scénu. Ze sametu si můžete pořídit prakticky cokoliv – sametové triko, kalhoty, kabátek, ale i čepici. Nošení sametu má ale svá pravidla, pokud je nedodržíte, může to mít zcela opačný efekt a vy než za krásku budete za podivína!

Samet musí umět žena nosit. Není dobré se do tohoto materiálu zahalit od hlavy až po paty. Větší službu Vám samet prokáže, když s ním budete nakládat střídmě. Stačí jeden sametový kousek a budete šik! Barva zálěží čistě na Vás, hodně teď ale letí odstíny temně vínové či sladce růžové.

Sametové šaty už dávno nejsou vhodné jen do divadla. Když si pořídíte šmrncovní sametové minišaty na ramínka a k nim si obujete třeba maxikozačky, můžete s klidem vyrazit s přáteli zapařit i do víru velkoměsta. Budete stoprocentně za hvězdu!

Sametu se dokonce nemusejí vyhýbat ani sportovně laděné dámy, které neznají jiný outfit než triko a džíny. V obchodech se totiž dají pořídit i třeba sametové batůžky nebo sametové čepice. Vy se budete cítit jako ryba ve vodě, ale přitom budete hodně trendy.

Sametové sukně mohou být elegantní i sportovní a s vhodnými doplňky s nimi naděláte hodně parády. Pokud se přesto sametu bojíte, pořiďte si z tohoto materiálu alespoň boty!

Obchody a butiky na sametový trend rozhodně slyší a nabízejí opravdu nepřeberné množství sametového outfitu.

A nebojte se ani údržby. Opravdu sametových oděvů vyrobených z hedvábí, které vyžadují nejlépe odborné vyčištění, je v obchodech minimum.Výrobci obvykle nabízejí samet z bavlny, který většinou můžete dát i do pračky. Samet se dá se vyprat i jemně v ruce v nějakém šetrném pracím prostředku. Dříve se skvrny ze skutečného sametu čistily tak, že se na šaty či jiný kus oblečení posypala dobře vysušená jemná sůl. Ta se nechala chvíli působit a pak se oblečení jen dobře vykartáčovalo. Jiné hospodyňky zase nedaly dopustit na metodu, kdy se samet kartáčoval proti srsti jiným sametem. Když si ale nebudete jistá, raději se svým novým módním doplňkem zajděte do čistírny.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte