Co dělat, aby v létě vlasy netrpěly?

 Krása 
22. července 2017 08:51 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
V létě vlasy hodně trpí sluncem, mořskou solí i chlorovanou vodou v bazénu. Pokud nechcete mít na hlavě koudel, musíte jim dopřát zvláštní péči. Shutterstock
Letní období je pro vlasy velkou zatěžkávací zkouškou. Pod náporem slunce, případně mořské soli, vlasy doslova trpí. Pokud tedy i během léta toužíte po krásné hřívě, měly byste znát pár triků, jak vlasy ochránit.

Působením slunce, mořské soli nebo chlorované vody v bázenech se vlas otevře, barva se rychle vymývá a vlas se vysuší. I proto potřebují v letních měsících vlasy speciální péči. Každý typ vlasů vyžaduje něco jiného. Jemné vlasy není dobré příliš zatížit a ty silné zase vyžadují hutnější regeneraci. Každopádně byste si měly pořídit vlasové produkty z takzvané sluneční řady, které mimo jiné obsahují UV filtry a chrání tak vlasy před sluníčkem. Jsou navíc doplněné o nejrůznější vitaminy a minerály.

Pokud o vlasy nebudete v létě správně pečovat, hrozí vám, že místo hladkých lesklých pramenů budete mít na hlavě na konci prázdnin jen něco, co bude připomínat koudel.

Letní péče o vlasy

V létě je dobré používat hydratační přípravky s UV ochranou, aby se vlasy nevysušovaly. Pokud jste u moře, nezapomeňte si s sebou vzít neoplachující, neboli leave-in kondicionér či sluneční kúru, která po nastříkání na vlasy vytvoří film a ochrání vlasy před solí i sluncem. Pokud nebudete v létě vlasům dopřávat patřičnou péči, bude po dovolené vaše tvář sice opálená, zato orámovaná čímsi, co připomíná polámanou suchou slámu.

Letních vlasových přípravků je celá řada. Existuje například šampon, který vymývá sůl, chlor a písek z vlasů, maska, která vlasy oslabené sluníčkem vyživí a hydratuje i nepřeberné množství ochranných sprejů. Mějte na paměti, že vlasy obsahují až 15 % vody, působením sluníčka se však voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození. Proto je důležité myslet i na jejich hydrataci, která zvyšuje jejich odolnost.

S fénem v létě opatrně

Fénování vlasy zatěžuje, v létě je tak dobré se mu vyhnout, pokud je to jen trochu možné. Pokud se bez fénování neobejdete, pak platí pravidlo: kvalitní profesionální kosmetika + kvalitní fén + tepelná ochrana vlasů. Na tu nikdy nezapomínejte, ať už vlasy fénujete, nebo používáte kulmu či žehličku.

Rychlá pomoc

Mírné škody se pokuste napravit dodatečnou péčí i hydratací. Vlasy po umytí pečlivě ošetřete balzámem, pokud nemáte příliš jemné vlasy, jimž hrozí pod nánosem přípravku zplihnutí, pak se nebojte ani nesmývacích produktů, které vlasy uzdravují po celý den.

Když balzámy nezaberou

Pokud je i na ty nejúčinnější balzámy pozdě, můžete vlasy vyživit umělým keratinem, který zacelí mikrotrhlinky ve vlasovém vláknu. Kúra může navíc pomoci i těm, kteří mají každodenně starosti s nepoddajnými, krepatými vlasy, jež se špatně rozčesávají a nedrží tvar. Po aplikaci této metody budou vlasy jemné, rovné a přirozeně lesklé, nemají tendenci k zacuchávání, díky čemuž je jejich každodenní úprava pohodovou záležitostí na několik málo minut. Jedna aplikace keratinu ochrání vlasy podle jejich zničení dva až čtyři měsíce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Dům a zahrada

Jak se důkladně zbavit zápachu močoviny v kočičím záchodě? Výborně zabírají ocet a soda