Šperky lze vybírat i podle znamení zvěrokruhu

 Móda 
25. července 2017 13:52 / Marie Popelková
  0
📷
13 fotografií v galerii
Šperky si lze vybrat i podle znamení zvěrokruhu. Pro každé z nich se prý hodí jiný drahokam či polodrahokam. Shutterstock
Aby byl váš outfit dokonalý, je dobré zvolit k němu i správný šperk. Při jeho výběru se můžete nechat inspirovat například datem svého narození. Traduje se totiž, že šperky podle znamení zvěrokruhu v sobě ukrývají magickou energii a léčivé síly.

Podle povahových vlastností jednotlivých znamení zvěrokruhu lze zvolit i charakteristický šperk, který podtrhne šarm a půvab osob narozených v daném období.

Beran (21. března – 20. dubna)

Lidé narození ve znamení Berana jsou sebevědomí, soutěživí a rádi s někým měří své síly. Kromě toho jsou ale Berani také přátelští a optimističtí lidé. Mohou být však také impulzivní, náladoví a podráždění.

Šperky s kameny určeny pro Berana jsou mocné a drahé. Patří mezi ně diamant, rubín nebo achát. Prsten s diamantem je pro vás to pravé…

Býk (21. dubna – 21. května)

Zemské znamení Býk je pověstné svou velkou silou a energií. Lidé narození v tomto znamení mají silnou vůli, jsou vytrvalí a velmi praktičtí. Přestože je o nich dobře známo, že jsou tvrdohlaví, tak pod drsnou slupkou skrývají velkou dobrosrdečnost.

K tomuto temperamentnímu znamení se hodí šperky obsahující zirkon, růženín nebo citrín. Ideální volbou je například přívěsek se zmiňovaným zirkonem.

Blíženci (22. května – 21. června)

Blíženci jsou všestranní, zvídaví, aktivní a komunikativní lidé se smyslem pro humor.

Pro toto přátelské znamení jsou ideální perly, které značí čistotu a vytříbený vkus.  Přívěsek s pravou perlou vám bude slušet nejlépe.

Rak (22. června – 22. července)

Lidé narození ve znamení Raka jsou obětaví, zodpovědní, i když poněkud flegmatičtí. Velmi důležitá je u nich také emocionální stránka. Z toho pramení také častá náladovost a náchylnost k depresím.

K lidem narozeným ve znamení Raka se hodí jemné decentní šperky s nádechem romantiky. Ideální jsou šperky doplněné  růženínem, který podporuje fantazii a tvořivost.

Lev (23. července – 23. srpna)

Ctižádostiví, tvůrčí, velkorysí, ale také trochu pohodlní – to jsou lidé narozeni ve znamení Lva.

Můžete vybírat z množství šperků, které upozorní na váš temperament. Vhodnou volbu tvoří netradiční a výstřední šperky poukazující na extrovertní povahu. Z kamenů jsou ideální jantar, křišťál, diamant, smaragd nebo sluneční kámen.

Panna (24. srpna – 23. září)

Lidé narození ve znamení Panny se vyznačují nebývale velkým smyslem pro pořádek a plánování. Jsou nesmělí, uzavření a opatrní, ale na druhou stranu také velmi pilní, praktičtí i kritičtí k druhým.

Lidé narození v tomto znamení se vyznačují pevnou vůlí a nevinností. K vyzdvižení těchto vlastností se hodí šperky z drahých kamenů, jako jsou citrín nebo zirkon.

Váhy (24. září – 23. října)

Největší smysl pro spravedlnost mají ze všech znamení zvěrokruhu lidé narození ve znamení Vah. Kromě toho mají také vztah k umění a celou duší bojují za svobodu a nezávislost svou i ostatních, pokud je to třeba.

Ve svých rozhodnutích často váháte. Ale když už se rozhodnete, víte, že správně. K této povaze se hodí šperky se safírem, který neutralizuje zmatení a iluze.

Štír (24. října – 23. listopadu)

Bystří, vytrvalí, předvídaví lidé se silnou vůlí – to jsou lidé narození ve znamení Štíra. I u nich se ovšem najdou mírné nedostatky, mezi něž se řadí přecitlivělost či žárlivost.

Má velmi jasné myšlení a bystrý úsudek. Ke znamení Štíra patří mocné kameny. Například opál zvyšující talent či rubín. 

Střelec (24. listopadu – 21. prosince)

Lidé narození ve znamení Střelce se vyznačují svým optimismem, zvídavostí a aktivitou. Jsou také komunikativní, společenští a zvídaví. Mezi jejich slabší stránky patří naopak impulzivnost.

Střelci jsou optimističtí, aktivní a společenští. Nejvíce se k tomuto znamení hodí šperky s granátem nebo ametystem.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou praktičtí, vážní a mají smysl pro povinnost i organizační talent. Přesto jsou lehce zdrženliví, drží se jich pesimistické nálady.

Typickým kamenem pro toto znamení je křišťál, který dodává energii. Zvolit můžete i ametyst nebo onyx.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnáři jsou všeobecně přátelští, velkorysí, sebejistí i velmi romantičtí lidé, kteří ovšem mají sklony k lenosti.

Pro Vodnáře se skvěle hodí veškeré stříbrné šperky. Nejlépe s kombinací topazu, tyrkysu nebo opálu.

Ryby (19. února – 20. března)

Lidé narození ve znamení Ryb se vyznačují skromností, empatií, přizpůsobivostí, velkou fantazií, ale také nedostatkem sebevědomí.

Perfektně jim padnou šperky s kameny ametyst a akvamarín. Za vyzkoušení určitě stojí i prsten se vsazeným olivínem.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve