Furoshiki - od šátku až k botům

Boty které vám doslova obalí nohy.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
29. července 2017 20:56 / Internet
  0   0
Furoshiki dříve býval v japonsku způsob, jak si zabalit všechny věci do jednoho uzlíčku. Nyní se používá jako elegantní způsob balení dárků, obědů a dalších věcí.

Je to elegantní kousek plátna, který seženete v nejrůznějších vzorech a barvách, do kterého zabalíte požadovanou věc a umě jej na vrchu zavážete.

Všechno, co k furoshiki potřebujete, je čtvercový kus nepružící látky. Jeho velikost se odvíjí podle velikosti baleného předmětu a způsobu vázání. Možná vás zprvu překvapí, s jak velkým kusem textilu musíte pracovat, aby vystačila na všechny potřebné uzle a sklady. Běžně se používají šátky o rozměrech od 45x45 až 230x230 cm. Vhodným materiálem je nepružící látka, například bavlna, polyester nebo hedvábí. 

Do takového čtvercového šátku lze zabalit v podstatě cokoli. Od krabiček různých rozměrů a velikostí, přes knihy až po předměty ve tvaru válce. Jednoduše zabalíte i komplikovanější tvary, třeba kulatou věc nebo láhev dobrého moku. Poddajná látka si poradí i se dvěma nebo čtyřmi lahvemi najednou. Takto zabalený dárek přitom bude působit stále elegantně a reprezentativně.

Tento tradiční kousek látky se pro japonského návrháře Masaya Hashimoto stal inspirací pro mnohem praktičtější věc. Italská obuvnická společnost už dříve přišla s nápadem tzv. pětiprstých bot, které se na trhu rychle uchytily. Není proto divu, že se společnost spolupráci s Hashimotem nebránila, a díky tomu vyšly na trh Furoshiki Shoes. Tyto boty s lehce vyztuženou podrážkou si jednoduše ovážete kolem chodidla, čímž nejenže chráníte svou nohu, ale zároveň obuvi dává naprosto přirozený tvar.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Unikátní ostrov ve Středomoří, na kterém se příroda opravdu vyřádila

Dům a zahrada

Posuvné dveře do pouzdra vám v bytě ušetří místo

Bydlení

I připečené ochranné fólie lze z plastových oken odstranit

Zavřít reklamu