Furoshiki - od šátku až k botům

 Ostatní 
29. července 2017 20:56 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Boty které vám doslova obalí nohy. Internet
Furoshiki dříve býval v japonsku způsob, jak si zabalit všechny věci do jednoho uzlíčku. Nyní se používá jako elegantní způsob balení dárků, obědů a dalších věcí.

Je to elegantní kousek plátna, který seženete v nejrůznějších vzorech a barvách, do kterého zabalíte požadovanou věc a umě jej na vrchu zavážete.

Všechno, co k furoshiki potřebujete, je čtvercový kus nepružící látky. Jeho velikost se odvíjí podle velikosti baleného předmětu a způsobu vázání. Možná vás zprvu překvapí, s jak velkým kusem textilu musíte pracovat, aby vystačila na všechny potřebné uzle a sklady. Běžně se používají šátky o rozměrech od 45x45 až 230x230 cm. Vhodným materiálem je nepružící látka, například bavlna, polyester nebo hedvábí. 

Do takového čtvercového šátku lze zabalit v podstatě cokoli. Od krabiček různých rozměrů a velikostí, přes knihy až po předměty ve tvaru válce. Jednoduše zabalíte i komplikovanější tvary, třeba kulatou věc nebo láhev dobrého moku. Poddajná látka si poradí i se dvěma nebo čtyřmi lahvemi najednou. Takto zabalený dárek přitom bude působit stále elegantně a reprezentativně.

Tento tradiční kousek látky se pro japonského návrháře Masaya Hashimoto stal inspirací pro mnohem praktičtější věc. Italská obuvnická společnost už dříve přišla s nápadem tzv. pětiprstých bot, které se na trhu rychle uchytily. Není proto divu, že se společnost spolupráci s Hashimotem nebránila, a díky tomu vyšly na trh Furoshiki Shoes. Tyto boty s lehce vyztuženou podrážkou si jednoduše ovážete kolem chodidla, čímž nejenže chráníte svou nohu, ale zároveň obuvi dává naprosto přirozený tvar.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu