Pouštění větrů před partnerem? Pro někoho normální pro jiné tabu

Mají si páry mezi sebou bezmezně ulevovat, nebo své tělesné potřeby skrývat? Větry jsou přirozené, ale musíme je strkat pod nos svým partnerům?
 Vztahy 
12. srpna 2017 10:00 / Shutterstock
  310   68
Jak říkávaly naše babičky, kdo krká a prdí, svůj vztah si tím tvrdí. Je to ale opravdu tak? Měli bychom před svými partnery být zcela uvolnění, nebo je potřeba se v některých ohledech krotit? Právě tělesné potřeby často prověří sílu vztahu.

Lidé mají ze své podstaty spoustu tělesných potřeb a co čert nechtěl, všechny jsou nějakým způsobem zavrženíhodné. Větry, říhání, potřeba dojít si na malou nebo na velkou vás často přepadnou v nejméně vhodných chvílích a jednoho dne se prostě musí stát, že některou z těchto činností vykonáte chtě nechtě před svým partnerem.

Větry na prvním rande?

Ač jsou větry přirozenou věcí, asi se z počátku budete snažit dělat, jakože neexistují. Není na tom nic divného. Pokud máte muže svých snů nalákat, nejspíš neproříháte a nepropšoukáte celé první ani druhé rande. Stejně tak si neobjednáte cibulové kroužky s česnekovým dipem, nebudete vyprávět o svých neřestech a zlozvycích, nebo o předchozích partnerech. Některé věci jsou zpočátku opravdu tabu a mělo by to tak zůstat.

Kdy se opravdu uvolnit

Je jen na vás, kdy se poprvé rozhodnete být naprosto uvolněná. Někteří lidé to do konce života řeší odchodem na toaletu a dělají, že oni přeci tyto věci ve společnosti nedělají. Vše záleží na tom, v jaké rodině jste byla vychována, v jaké sociální skupině se pohybujete a v jaké žijete společnosti.

Rozdílně budou přistupovat k občasnému vypuštění větrů lidé, kteří vyrůstali v rodině, kde to bylo na denním pořádku, než ti, kteří měli toaletu na každém patře a ulevovat si chodili tam. Tabu většinou prolomí nebo zavedou v domácnosti muži, kteří jsou hlavou rodiny. Pokud nemají s pouštěním větrů problém, většinou se připojí i ženy a naopak pokud si muži hrají na gentlemany a chodí s každým větrem na wc, ženám připadá trapné dělat to na gauči u televize.

Kdo neprdí, nemiluje

Zda si se svým protějškem slíbíte, že takovéto věci budete chodit dělat výhradně na toaletu a nebudete se o nich bavit, nebo si ulevíte kdekoliv a kdykoliv, je jen na vás. Nikdo vám nemůže říkat, že pokud před sebou nepšoukáte, nežijete v silném vztahu.

Občas se ale může stát, že se vyskytnete v situaci, kdy prostě nejde uniknout krutému faktu, že bolavému břichu nepomůže nic jiného, než vypustit plyn ven. Například pod stanem, v přírodě na procházce nebo v autě cestou na dovolenou. V takovémto případě byste měli být tolerantní a nijak všudypřítomný odér nekomentovat.

Ulevit si ano, ale s mírou

I když se s partnerem dohodnete, že je lepší jeden prd než deset doktorů a z tohoto důvodu nebudete z větrů dělat žádné tabu, nepřehánějte to. Za vypuštění plynu se vždy omluvte, nebo si z něj udělejte srandu, to je jen na vás, ale i v tomto případě by měly existovat určité hranice. Například u oběda nebo při sexu se to úplně nehodí a když si při pohledu na vás představí váš partner prdící pytlík, může to pěkně zamávat i s vaším sexuálním životem a celkovým náhledem na vás.

Od zamilovanosti k prdění

Když to shrneme, zamilovanost je stav, ve kterém nejsme ke svým partnerům v některých věcech úplně upřímní a po pravdě nám je to vlastně jedno. Řešíme úplně jiné věci a řešíme je srdcem, nikoliv mozkem. Řešíme cit a nic víc. S prvním větrem se hranice mezi zamilovaností a pevným vztahem často prolomí. Pokud jsme ale schopni snést občasný pšouk a začít se bavit o nepříjemných věcech, dívat se na sebe otevřenýma očima a přijímat se takoví, jací jsme, je to na dobré cestě.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Bydlení

Držte cizí kočky dál od svých záhonů. Vyhnat je můžete bezpečnými způsoby, aniž byste jim ublížili

Zavřít reklamu