خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nedáte dopustit na kávu? Nový výzkum potvrdil zajímavou věc

Výhod pití kávy je mnoho. Prodlouží život a pomáhá zhubnout
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Ostatní 
11. srpna 2017 11:24 / Shutterstock
  10   0
Existují stovky různých názorů a výzkumů, které polemizují s tím, zda je káva zdravá nebo naopak. Nový výzkum ukázal, že káva nejen prodlužuje život, ale pomáhá i při hubnutí

Někteří si bez ní neumí představit ani jediný den, jiní ji ze svého života raději zcela vynechávají.  Pravdou však je, že jedním šálkem denně nic nezkazíte a dokonce vám může pomoci zhubnout či prodloužit váš život. Vychází to z několika nedávno zveřejněných studií.

Káva může být zdravá

Výhod pití kávy je mnoho. V první řadě vás dokáže ráno nastartovat tak, abyste dokázali fungovat během dne. Rovněž snižuje riziko srdečních chorob, cukrovky, zabraňuje neurologickým onemocněním a rakovině jater. Z některých výzkumů také vychází, že ti, co pijí kávu jsou v životě šťastnější.

Káva obsahuje mnoho důležitých látek. Kromě riboflavinu to je i kyselina pantotenová, mangan, draslík nebo hořčík. Odborníci ji dokonce doporučují pravidelně pít jako prevenci Alzheimerovy choroby, spolu s častým cvičením a zdravou stravou.

Káva a hubnutí

Káva vám může pomoci zhubnout. Všimli jste si, že skoro v každém přípravku na hubnutí se nachází kofein? Je to kvůli tomu, že je jednou z mála přírodních látek, které pomáhají spalovat tuky.

Káva může prodloužit život

Američtí vědci zveřejnili výsledky ze dvou studií, které byly realizovány na vzorku 700 tisíc lidí středního a staršího věku. Zjistilo se, že střídmé pití kávy může prodloužit život. Pokud jste dlouhá léta pili kávu, podle odborníků není důvod k tomu, abyste nyní přestali.

Doktorka Setiawanová, z univerzity v Kalifornii, jako jedna z realizátorek výzkumů tvrdí, že dva či tři šálky kávy denně jsou součástí zdravého životního stylu. Bylo prokázáno, že u lidí, kteří pili toto množství kávy, se snížila pravděpodobnost předčasného úmrtí o 18% ve srovnání s těmi, co ji nepili vůbec. Tyto studie tak potvrdily domněnku lékařů a vědců, že káva může prodloužit život.

📷
8
fotografií
Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Věříte na duchy? V těchto evropských hotelích můžete prožít skutečně atmosférický Halloween

Zprávy

Čunek rozhodl: Změna plánu!

Bydlení

Éterické oleje mají v domácnosti široké uplatnění. Pomohou s prádlem i v kuchyni