Nedáte dopustit na kávu? Nový výzkum potvrdil zajímavou věc

Výhod pití kávy je mnoho. Prodlouží život a pomáhá zhubnout
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Ostatní 
11. srpna 2017 11:24 / Shutterstock
  10   0
Existují stovky různých názorů a výzkumů, které polemizují s tím, zda je káva zdravá nebo naopak. Nový výzkum ukázal, že káva nejen prodlužuje život, ale pomáhá i při hubnutí

Někteří si bez ní neumí představit ani jediný den, jiní ji ze svého života raději zcela vynechávají.  Pravdou však je, že jedním šálkem denně nic nezkazíte a dokonce vám může pomoci zhubnout či prodloužit váš život. Vychází to z několika nedávno zveřejněných studií.

Káva může být zdravá

Výhod pití kávy je mnoho. V první řadě vás dokáže ráno nastartovat tak, abyste dokázali fungovat během dne. Rovněž snižuje riziko srdečních chorob, cukrovky, zabraňuje neurologickým onemocněním a rakovině jater. Z některých výzkumů také vychází, že ti, co pijí kávu jsou v životě šťastnější.

Káva obsahuje mnoho důležitých látek. Kromě riboflavinu to je i kyselina pantotenová, mangan, draslík nebo hořčík. Odborníci ji dokonce doporučují pravidelně pít jako prevenci Alzheimerovy choroby, spolu s častým cvičením a zdravou stravou.

Káva a hubnutí

Káva vám může pomoci zhubnout. Všimli jste si, že skoro v každém přípravku na hubnutí se nachází kofein? Je to kvůli tomu, že je jednou z mála přírodních látek, které pomáhají spalovat tuky.

Káva může prodloužit život

Američtí vědci zveřejnili výsledky ze dvou studií, které byly realizovány na vzorku 700 tisíc lidí středního a staršího věku. Zjistilo se, že střídmé pití kávy může prodloužit život. Pokud jste dlouhá léta pili kávu, podle odborníků není důvod k tomu, abyste nyní přestali.

Doktorka Setiawanová, z univerzity v Kalifornii, jako jedna z realizátorek výzkumů tvrdí, že dva či tři šálky kávy denně jsou součástí zdravého životního stylu. Bylo prokázáno, že u lidí, kteří pili toto množství kávy, se snížila pravděpodobnost předčasného úmrtí o 18% ve srovnání s těmi, co ji nepili vůbec. Tyto studie tak potvrdily domněnku lékařů a vědců, že káva může prodloužit život.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Vypěstujte si asijskou superbylinu, zdroj cenných minerálů a vitaminů

Bydlení

Kuchyňská sůl patří mezi užitečné pomocníky v domácnosti. Odstraní skvrny z prádla i koberce

Zavřít reklamu