Neuvěříte, na co všechno můžete použít vatové tyčinky do uší

 Krása 
15. srpna 2017 11:33 / Monika Thomsonová
  0
📷
8 fotografií v galerii
V kosmetické výbavě domácnosti by neměly tyčinky určitě scházet Shutterstock
Tyčinky do uší by se podle odborníků paradoxně neměly používat na jejich čištění. Většina populace je ale stejně k tomuto účelu používá. Vatové tyčinky mají ale daleko širší využití, než se může zdát.

Když ne na čištění uší, tak na mnohé jiné věci vám mohou být velmi užitečné. Právě tyčinky jsou jedněmi z kouzelných pomocníků, které můžete použít na mnoho způsobů, a tak by neměly chybět v kosmetické výbavě žádné ženy. V čem nám tedy umí být nápomocné?

Například takové líčení s nimi zvládnete levou zadní

 • Vatovou tyčinku můžete použít jako štětec na make-up. Vhodné jsou například na aplikaci očních stínů, které si tak snadno nanesete na oční víčko, pokud nemáte finance na drahé štětce, případně jste si je zapomněly doma. Dokonce s nimi zvládnete i kouřové líčení.
 • Používáte tyčinky k nanášení make-upu? Stejně pomohou i při jeho odstraňování. Tyčinka se totiž dostane i na ta nejmenší místa, a tak vám odstraní i ty nejmenší zbytky make-upu.
 • Nanesli jste si rtěnku a netrefily jste úplně přesně linii rtů? Vezměte si tyčinku do uší a setřete jí nechtěné linie.
 • Stejně vám tyčinky poslouží i při lakování nehtů. Pokud jste si omylem zalakovaly i kůži kolem nehtů, stačí, když namočíte tyčinku do odlakovače a začistíte okolí, aniž jste si poškodily již nalakované nehty.
 • Paleta očních stínů se nevejde do každé kabelky. Pokud jdete na párty a bojíte se, že se vám oční stíny nevydrží celý večer, zkuste nanést vybrané oční stíny na tyčinky, zavřete je do malého plastového sáčku a dejte do kabelky. Budete tak kdykoliv připraveny na opravu vašeho líčení.

Tipy k nezaplacení

 • Pokud vám tvarování obočí dělá starosti, máme pro vás řešení. Namísto klasického štětce zkuste nanést stín na vatovou tyčinku a vyplnit si jí obočí. Bude působit o něco přirozeněji.
 • Věděly jste, že vatové tyčinky mohou být nápomocné i při depilaci? Pokud chcete depilovat malý prostor, naneste vosk na požadované místo tyčinkou do uší.
 • Nemáte čas jít ke kosmetičce a dát si udělat obočí? Stačí jen ponořit tyčinku do vazelíny, pročesat obočí a budete ho mít alespoň na chvíli upravené.
 • Žádná z nás nemá ráda oteklé oči ozdobené velkými tmavými kruhy. Umístěte tyčinky do uší do mrazničky, nechte je tam pár minut a následně je přikládejte pod oči. Uvidíte, že vaše oční okolí bude vypadat mnohem lépe.
 • Akné je postrachem všech žen. Pokud si nechcete agresivní přípravky nanášet na celý obličej, stačí do nich ponořit tyčinku na čištění uší a nanést produkt přímo na vyrážku.
 • Hledáte dlouhotrvající vůni? Chcete umocnit váš oblíbený parfém, ale nechcete se jím opakovaně stříkat během dne? Ponořte do parfému vatovou tyčinku a aplikujte ho na zápěstí, za uši a na zadní část kolen.

Jak vidíte, vatové tyčinky do uší jsou malý zázrak. I mezi kosmetičkami jsou stále více oblíbenější.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008