Nejnovější studie tvrdí, že lidé s nadváhou mají spokojenější vztah i více sexu

 Vztahy 
13. ledna 2020 16:15 / Mirka Malá
  0
📷
5 fotografií v galerii
Lidé s nadváhou jsou prý v životě šťastnější Depositphotos
Nejen muži, ale i ženy s nadváhou si oproti těm hubenějším užívají více sexu. Zjistila to nejnovější studie britských odborníků, která se pravděpodobně jako vůbec první spojitostí mezi váhou a sexuálním životem zabývala. Muži s vyšším BMI mají často spokojenější partnerský vztah a též je méně trápí různé vzhledové mindráky. A to jim právě v ložnici přidává potřebnou sebedůvěru.

Štíhlá postava rovná se atraktivnější vzhled, a to se rovná bohatšímu a lepšímu sexuálnímu životu. Tato rovnice dle nejnovějších poznatků minimálně u mužů neplatí. Patrně první odborná studie, která zkoumala vztah mezi tělesnou váhou a sexuálním životem, odhalila, že u mužů s nadváhou byla oproti těm štíhlým až o třetinu vyšší šance, že si v týdnu před provedením průzkumu užili partnerský sex.

Muži s vyšším BMI zároveň vykázali i četnější frekvenci pohlavních styků. To samé platí i u žen. Podle studie mají ženy s nadváhou také o 16 procent vyšší pravděpodobnost, že budou mít více sexu než štíhlé kolegyně.

Muži s nadváhou jsou spokojenější ve vztahu a nemají mindráky

Mezi hlavními důvody, proč si muži s nadváhou užívají více sexu, odborníci zmínili fakt, že se mezi nimi vyskytuje mnohem méně těch s mindráky, což jim v ložnici přidává potřebnou sebedůvěru. Muži s nadváhou také častěji bývají ve spokojeném partnerském vztahu. „Toho je důkazem sama jejich vyšší váha, s níž si nedělají hlavu právě proto, že již nejsou ,na lovu´, a místo toho si užívají častý sex s manželkou či dlouhodobou partnerkou,“ upřesnil Adam Durčák, který se zabývá zdravou sexualitou.

S obezitou mohou přijít sexuální dysfunkce

Na druhou stranu může ovšem zejména výraznější nadváha či obezita milostnému životu mužů uškodit, neboť se s ní mohou pojit problémy se sníženým libidem i výkonem. Výzkumy rovněž prokázaly spojitost obezity s erektilní dysfunkcí. „Pro to, aby si lidé užívali častý a uspokojivý sex, nemusejí nutně dennodenně dřít v posilovně a při každém kile navíc se pouštět do drastických diet. Obvykle si stačí držet normální zdravé BMI, nebo alespoň nespadnout do mezí obezity. Máte-li mírnou nadváhu, ale i tak jste ve svém těle spokojeni, není nutné se hned vrhat do hubnutí. Kladný vztah k vlastnímu tělu je pro kvalitní sex velmi důležitý,“ dodal Adam Durčák. Dále čtěte: Pokud se doma hádáte o hloupostech, máte podle vědců šanci na dlouhodobý spokojený vztah.

Témata: vztahy, nadváha, obezita
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Třiapadesátiletá topmodelka Helena Christensen ukázala nádhernou postavu jen v průsvitném krajkovém prádle

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině