Vyzkoušejte terapii mrazem, je to skvělá prevence nemocí

 Zdraví 
11. prosince 2018 18:24 / Martina Langová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Mráz si poradí s mnohými zdravotními obtížemi Pixabay
Možná si teď budete ťukat na čelo. Ale rozhodně se pusťte do čtení následujících řádků a seberete-li odvahu, pak tuhle terapii i vyzkoušejte na vlastní kůži. I když se o ní moc nemluví, výsledky má za sebou úžasné.

Vlastně se jí říká kryoterapie. A aby se tato metoda dala aplikovat v praxi, bylo vymyšleno polárium. Tedy místnost, kde teplota klesá až k minus 160 stupňům Celsia. Představa je sice šílená, ale účinky polária jsou naprosto úžasné. Pojďte si to s námi vyzkoušet.

Opravdu mráz léčí?

Nebojte se, neumrznete. Pobyt v poláriu je promyšlený tak důkladně, aby jej zvládl naprosto každý. I když většina lidí vchází napoprvé do mrazivé místnosti s obavami či strachem, není k tomu žádný důvod. Navíc vám ručíme za to, že se po terapii mrazem budete cítit tak skvěle, že budete chtít přijít znovu. Je to hodně návyková záležitost. A navíc i léčebná. Neslibujeme zázraky, ale s některými problémy si mráz poradit umí. Možná nevyléčí úplně všechno, ale některé zdravotní problémy je schopen zmírnit či dokonce i zcela eliminovat.

Zdravé klouby

Je obecně známo, že moderní a pohodlný způsob života s sebou nese různé civilizační nemoci a velká část obyvatelstva trpí do jisté míry nějakým druhem degenerativních změn na kosterním a svalovém aparátu. A protože se přece jen dnes už vcelku dost dbá na prevenci, čím dál více lidí se o metodu léčby chladem zajímá. Důvod je prostý – je totiž úspěšná. 

Aplikace extrémního chladu patří mezi fyzikální lázeňské metody, které používají střídavých účinků vysokých a nízkých teplot obdobně jako sauna. Jenže zatímco v sauně je většinou teplota kolem 90 stupňů Celsia, v poláriu se teploty pohybují v rozmezí 110 až 160 stupňů Celsia – ovšem pod bodem mrazu. Metodu poprvé vyzkoušel v sedmdesátých letech minulého století v Japonsku prof. Toshima Yamauchi, který dokonce používal teplotu až minus 175 stupňů Celsia. Postupně se pak rozšířila do západní části Německa, Polska, Rakouska a za téměř 30 let své existence ji na svém těle okusily miliony lidí z celého světa.

Jak pomáhá?

Základ vitalizačního účinku spočívá v náhlém ochlazení kůže. Teplota kůže totiž přechodně poklesne na 2 až 10 stupňů Celsia, přičemž bleskově utlumí kožní nervová zakončení a tím utlumí i vnímání bolesti. Naproti tomu teplota tělesného jádra zůstává během krátké, pouze několikaminutové expozice, nepozměněna.

Kromě toho, že má metoda skvělé kosmetické účinky, je výborná i pro zlepšení funkce kloubů, prokrvení celého těla, ničí otoky a záněty v oblasti končetin, snižuje bolestivost, léčí chronický únavový syndrom, bolesti páteře, deprese, celulitidu, ekzémy, migrénu, astma či pískání v uších. Navíc také výrazně posiluje obranyschopnost. A to jak proti akutním, tak i chronickým nemocem. Paradoxně může pomoci i při syndromu studených nohou.

Netradiční metoda

Než vejdete do polária, dostanete roušku a také instrukce, jak se v mrazivé místnosti chovat. Nečekejte, že se zde uvelebíte jako například v sauně. V poláriu musíte vyvíjet pohyb, nesmíte sedět nehnutě. Takže chodíte. Ovšem jste zde opravdu jen malou chvilku. Začít můžete klidně i na dvaceti vteřinách. Ti zkušenější vydrží tři minuty naprosto bez problémů. Ostatně – vyzkoušejte sami a uvidíte, jestli vás kryoterapie zaujme či nikoliv.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...