Svému oblečení dodáte ten pravý šmrnc pomocí malého detailu

 Móda 
07. dubna 2018 14:41 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Správně zvoleným páskem lze outfit pozdvihnout Internet
Pásek patří k nejoblíbenějším doplňkům. Je třešničkou na dortu, která umí dotvořit náš celkový vzhled a oživit váš módní kousek. Navíc dokáže zvýraznit boky i pas, nebo naopak potlačit nedostatky. Nevěříte?  

Pásky mají jednu obrovskou výhodu. Na rozdíl od ostatních doplňků nepodléhají tolik módním trendům. I způsob jejich nošení je velmi benevolentní a dává nám možnost výběru. Dají se s nimi dělat i divy. Například máte-li větší košili nebo halenku a vypadáte v ní neforemně, zachrání to ležérně připnutý pásek. Oživí rovněž i upnuté šaty nebo široký svetr, který už jste léta neměla na sobě! Ty váhavější v tom ale můžou mít zmatek. Co s tím?

Úzký nebo široký

Nejdříve mějte na paměti, že ke každé postavě se hodí jiné typy pásků. Například úzké pásky sluší ženám, které jsou drobné a štíhlé, širší zase těm, které jsou takzvaně krev a mlíko. Pomocí širokého pásku zase zvýrazníte pas, prsa a zadeček, hodí se k volnějším šatům nebo tunikám, které díky nim nevypadají jako pytel. Víte, jak nosit tuniky? O tomto tématu jsme psali zde. Úzké pásky můžete nosit na bocích nebo dvojitě obmotané v pase. K tomuto účelu seženete dlouhé tenké pásky, se kterými si můžete podobně vyhrát.

Do pasu

Zdůraznění pasu je nejen vysoce módní, ale i ženské. Skvěle poslouží přes upnuté šaty i volnější kousky, které trochu usměrní a vrátí postavě tvar. Pokud je nositelka souměrné postavy, u níž je jasně definovaný pas, máte vyhráno. Pásek umístěný přímo v pase vám bude slušet. Pásku v pase se nemusíte vzdávat ani v případě, že za vaši problémovou zónu považujete bříško.

V tomto případě ale dodržujte několik pravidel. Vybírejte si širší elastické pásky, které barevně nepřebíjejí váš model. Když pak takový pásek umístíte přesně na vaši kritickou zónu, budete působit naopak štíhleji. Umístění v pase se vyhněte tehdy, jste-li malinká. Stejně tak si, pokud máte velmi výrazný rozdíl mezi horní a dolní polovinou těla. V tomto případě byste ještě více neupozornila na „disharmonii“ své postavy. Raději zvolte užší pásek, nebo pásek podobného odstínu jako je oblečení.

Nad pasem

Velmi sexy jsou pásky umístěné nad pasem a sluší zejména majitelkám vysokých a hubenějších postav. Skvěle vypadají k outfitu, jako jsou džíny doplněné o volnější košili, kratší sukně nebo šaty s legínami. Sluší vám topy empírového střihu? Potom vám budou slušet i výše položené pásky. Vyhýbejte se jim v případě, že jste celkově silnější a máte větší bříško.

Na bocích

Elegantně budete vypadat s páskem ležérně spadlým na boky. Slušet bude i dámám s pár kily navíc a také těm, které do výšky příliš nenarostly. Nemusíte je nosit jen s kalhotami a pěkně v poutkách, pásek ležérně spadlý na boky bude skvěle vypadat i se sukní nebo šaty. Máte-li chlapeckou postavu, odvedete pozornost od nevýrazného pasu tím, že si kolem boků připnete tenký pásek, který opticky rozšíří a vytvoří dojem pasu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Olga Lounová se raduje z narození dcery. Z placenty si dokonce nechala zhotovit několik produktů

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte