Hurá na tábor! Aneb, co vše dítěti zabalit, co mu dovolit a co naopak ne

Děti na táborech zažívají řadu dobrodružství
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Děti 
01. července 2018 15:18 / Shutterstock
  0   0
Letní prázdniny jsou tady a s nimi pro většinu z nás i nelehký úkol – vypravit dítko na tábor, soustředění apod. Přemýšlíte o tom, co vše mu s sebou zabalit? Poradíme vám, co vzít a co naopak ne.

Ač se to může zdát jako banalita, každý, kdo už někdy balil dítěti kufr, ví, že opak je pravdou. Jak tedy zajistit, aby měl potomek s sebou vše potřebné a zároveň nepadl pod tíhou obrovského kufru?

Lepší s kamarádem

Ne všem dětem se chce na tábor, kde nikoho neznají. Proto se domluvte s rodiči kamaráda nebo kamarádky vašeho dítěte a pošlete je na tábor společně. Určitě tam poznají spoustu dalších prima dětí, ale v prvních dnech se nebudou cítit v neznámém prostředí špatně.

Mobil nechejte doma 

Některé tábory mobily rovnou předem zakazují, jiné je pouze nedoporučují a nechávají na rodičích, aby se rozhodli sami. Zkuste svého potomka přesvědčit, že i bez mobilu se dá žít. I vy sami, když jste jezdili na tábory, jste nic podobného u sebe neměli. A přeci jste to vydrželi. Hlavně svému potomkovi dopřejete několik dní zábavy v přírodě bez nepřetržitého nutkání čučet nebo ťukat do displeje, ale také z toho důvodu, že se v následujících dnech nezblázníte.

Vhodný kufr

Připravte dítěti takové zavazadlo, které bude bez problémů schopno samo přepravovat. Ať už dětskou krosnu, tašku na kolečkách, prostě cokoliv, s čím zvládne samo manipulovat. Přeci jen vedoucí mají na starosti celou skupinu a nejsou povinni každému nosit kufr.

Myslete na praktičnost

Při balení věcí myslete na praktičnost. Dítě by mělo mít věci uloženo nejlépe v jednom kufru a k tomu by mělo mít malý batůžek na výlety. Na další tašky a igelitky zapomeňte. Dítě bude rozrušené z odloučení a spousty kamarádů, takže velice snadno by nějakou tu tašku mohlo zapomenout.

Balte společně

Dovolte dítěti spolupodílet se na balení. Dítě by totiž mělo mít přehled o tom, co s sebou má a kde to najde. A nechte ho vybrat si nějaké oblíbené oblečení samo. Hlavně to s oblečením nepřehánějte. Stačí jedno tričko na den až dva, jedny ponožky na den atd. Beztak možná bude chodit celý týden v jednom… Hlavně se držte seznamu vedoucích tábora. O tom, jak správně zabalit oblečení, jsme psali zde. Nezapomeňte všechno oblečení podepsat, aby se vám domů náhodou váš potomek nevrátil jenom s polovičním kufrem.

Luxusní kousky nechejte doma

Jestli má vaše dítě hodně značkových a luxusních kousků, nechejte je doma. Nejede na módní přehlídku, ale na tábor, kde bude lítat po lese, v trávě, možná i bahně. Takže čím obyčejnější věci, tím spíše je nebudete v případě zničení oplakávat.

Hračky ano, ale…

Určitě je dobré, aby si dítě vzalo nějakou svou nejoblíbenější hračku, která mu zároveň pomůže poprat se s případným steskem po domově. A tím by to mělo skončit. Tábory mívají pestrý program, tak na ně dítě stejně nebude mít čas a akorát to bude zbytečná další starost.

Potraviny

Opravdu není nutné dětem dávat řízky, pečené kuře, salámy a další. Každý tábor má zajištěnou celodenní stravu. Pokud mu přesto chcete přilepšit, myslete na roční období, takže čokolády asi nebudou zrovna vhodné. Lepší jsou balené celozrnné sušenky, nějaké drobnosti, o které se může podělit s ostatními dětmi. A hlavně nezapomeňte na láhev s vodou.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou nejzvláštnější pouště na naší planetě

Dům a zahrada

Způsoby, jak vytvořit dojem vysokého stropu

Bydlení

Nedostatek přirozeného světla má vliv na zdraví. Citlivé jsou na to hlavně děti

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu