Přírodní medicína, která vám bezpečně uleví při onemocnění dnou

Bolest se často soustřeďuje do palce u nohou
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
12. července 2018 08:04 / Shutterstock
  0   0
Dna je nepříjemné kloubní onemocnění způsobené poruchou metabolismu a vylučování kyseliny močové. Od bolestí uleví nejen prášky, ale také změna životního stylu a přírodní prostředky, které znaly už naše prababičky.

Celer pomáhá hned na několik způsobů

Můžete si z něj připravit čerstvou šťávu. Denně stačí, když jí vypijete 100 mililitrů. Účinný je i nápoj z celerových semínek. Dvě čajové lžičky přelijte 200 mililitry studené vody, nechte přes noc vyluhovat a sceďte. Pijte třikrát denně.

Z celeru si můžete připravit také pomazánku. Sto gramů očištěného celeru nastrouhejte najemno, přidejte 200 gramů tvarohu, dva stroužky česneku a dochuťte solí a bylinkami. Natírejte ideálně na celozrnný chléb.

Hladinu kyseliny močové sníží i ovoce

Starým lidovým receptem proti dně jsou třešně. Podobný účinek mají višně, jahody a borůvky. Dobře působí i třešňová a borůvková šťáva.

Krev čistící účinky má také libeček lékařský. Přidávejte jej do čajů i do jídla, nať čerstvou i sušenou. Libeček čistí celý organismus, zlepšuje oběh krve a pomáhá i při zánětlivých onemocnění kloubů.

Zkusit můžete také kořen pampelišky. Na podzim si ho nasušte. Očistěte ho, nakrájejte na kostičky a sušte na teplém místě. Přidávejte jednu lžíci kořene do dvou litrů polévky ke konci varu. Působí preventivně, podporuje vylučování sodíku a také kyseliny močové.

Bylinné čaje na dnu

Podle babských rad pomáhá na dnu také řada bylinných čajů. Zkusit můžete třeba čaj z kopřivy dvoudomé. Dejte dvě čajové lžičky sušené kopřivy na 200 mililitrů vroucí vody, 10 minut vyluhujte a pijte třikrát denně po dobu pěti týdnů.

Naše babičky při dně používaly i další močopudné byliny. Smíchaly třeba 25 gramů kořene či natě pýru plazivého, 20 gramů natě pampelišky a 20 gramů natě rdesna ptačího. Přelijte dvě lžíce této směsi půl litrem vroucí vody a přikryté nechaly 15 minut vyluhovat. Medicínu pak pily třikrát denně.

Při zánětu kloubu můžete použít směs bylin. Smíchejte 30 gramů kořene a listu pampelišky, 30 gramů listu břízy bělokoré, 20 gramů řebříčku obecného, 30 gramů listu kopřivy dvoudomé a 20 gramů přesličky rolní. Vrchovatou lžíci směsi zalijte 250 mililitry vroucí vody a nechte 15 minut vyluhovat. Pijte třikrát denně po dobu čtyř týdnů. O dalších projevech i způsobech léčby dny jsme psali zde.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Dům a zahrada

Máte-li doma alergika toužícího po zvířátku, pořiďte mu vodní želvu. Pohled na jejich život je...

Bydlení

Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše...

Zavřít reklamu