خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Trpíte vypadáváním vlasů? Fakta, která vás překvapí

Geneticky podmíněné vypadávání vlasů je u žen vzácné, ale v poslední době přibývá
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
11. července 2018 10:34 / Shutterstock
  0   0
Vlasy jsou odjakživa brány jako symbol a ztělesnění ženské krásy a zdraví. Kromě toho chrání člověka před různými povětrnostními vlivy. Jejich význam pro každodenní život si lidé často uvědomí až ve chvíli, kdy o ně přijdou.

Vypadávání vlasů je u žen často spojené s velkou psychickou zátěží. Hormonální změny, například v těhotenství, v přechodu, nebo v opožděné pubertě, mohou růst vlasů zeslabit. Rovněž psychické problémy a nedostatek živin ovlivňují stav vlasů. Geneticky podmíněné vypadávání vlasů je u žen vzácné, ale v poslední době přibývá.

Nejčastější spouštěče

  • stres
  • špatná strava
  • přísné diety
  • těhotenství
  • klimakterium

Překvapivá fakta

Možná vás překvapí, že moderní žena kolem třicítky, si v průběhu roku vlasy umyje zhruba 300x, 30x je chemicky upraví a kromě toho je ještě ošetřuje lakem na vlasy nebo jiným přípravkem. Pak se není možné divit, že vlasy začnou stávkovat. O nejčastějších chybách, které děláme v péči o vlasy, jsme psali jinde.

Druhy vypadávání vlasů

Kruhové vypadávání

Lze si ho všimnout na určitých místech na hlavě. V krátkém čase vznikají následkem ztráty vlasů kulatá nebo oválná místa bez vlasů. Ta se stávají postupně viditelná, protože se už nedají zamaskovat účesem. Asi v polovině případů se tato místa uzavřou i bez ošetření v průběhu času. Přece jen se však může stát, že vypadávání vlasů pokračuje a vede ke ztrátě všech vlasů.

Ztenčující se vlasy

V průběhu života se může stát, že vaše vlasové kořínky produkují stále tenčí vlasy. Často je problém v pokožce hlavy, nebo v chybějících výživných látkách. Ale také hormonální výkyvy - především klimakterium - mohou způsobit, že jsou vlasy stále tenčí. Správnou metodou ošetřování pokožky hlavy můžete vlasové kořínky posílit a vlasy začnou opět růst v plné síle. O tom, jak podpořit růst vlasů, se dočtete v jiném článku

Difúzní vypadávání vlasů 

Nejčastější formou vypadávání vlasů u žen je "difuzní vypadávání vlasů". To znamená, že vypadávání vlasů se týká celé hlavy a na začátku si ho sotva všimneme. Příčinou mohou být hormonální výkyvy, onemocnění štítné žlázy, nedostatek železa, infekce, onemocnění pokožky hlavy, stres, nebo málo tuků v potravě. 

Vypadávání vlasů po medicínské léčbě, např. chemoterapii

Léky a jedovaté látky mohou vést k totální ztrátě vlasů na hlavě. Nejznámější příčinou je určitě chemoterapie. V tomto případě narostou vlasy znovu. Aby se přemostil čas mezi terapií, pomáhají moderní paruky nebo šátky na hlavu. O mocných bylinkách, které pomáhají v boji proti rakovině, jsme psali zde

📷
3
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Jak se vypořádat s kocovinou
Co dělat, abyste ve zdraví přežili léto?
Jak se zbavit rýmy rychleji než za týden? Pomocí těchto triků to půjde raz dva
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo vás zahřeje léčivá termální voda

Zprávy

Miliardové projekty nelze uhlídat, tvrdí exprimátor Pavel Bém

Bydlení

Proměňte svou starou ložnici v místo, kde se vám bude krásně spát i snít