Spíte s mobilem pod polštářem? Může se vám to pořádně vymstít

S mobilem do postele chodí spoustu lidí
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
14. srpna 2018 12:13 / Shutterstock
  1   0
Člověku dá pořádnou práci a úsilí, než postaví dům nebo zrekonstruuje byt. Vše stojí hromadu peněz a nervů, než je hotovo. Spoustu času trvá, než vymalujete, uděláte podlahu, nastěhujete vybavení a nábytek. Naopak ve vteřině o to můžete přijít kvůli hlouposti!

Dnes už se najde málokdo, kdo by neměl mobil. Pokud pomineme starší generaci, ta mladší se spíš předhání, kdo má modernější přístroj, kolik funkcí má a co všechno dokáže. Jenže čím více toho umí, tím více se vybíjí baterie.

Nabíječka mobilu

Kde jsou ty časy, když mobil vydržel nabitý i několik dní. Modernější zařízení musíte nabíjet každý druhý den, a to si ještě můžete říct, že vám baterie docela vydrží. Kámen úrazu je, když jdete večer spát a mobil si dáte třeba pod polštář a k němu vede nabíječka.

Obzvlášť v horkých dnech se to může vymstít. Mobil i nabíječka se mohou lehce přehřát a ještě pod polštářem způsobit takovou paseku, kterou si budete vyčítat ještě dlouho. V lepším případě vzplane polštář nebo další věci a vy to rychle uhasíte.

V opačném případě ale můžete přijít kvůli plamenům o svůj domov, při té nejhorší variantě o život nebo o někoho ze svých blízkých. Požáry jsou totiž nebezpečné a neradno si s nimi zahrávat. Než se totiž stačíte vzpamatovat, pohltí toho tolik, že si nebudete vědět rady. 

Noční stolek

Proto si k posteli raději pořiďte noční stolek, na který si mobil položíte před spaním a přes noc, když ho budete nabíjet. A pokud noční stolek nemáte, nebo spíte u stěny, raději mobil odložte dál, ale do bezpečí, než abyste přišli o všechno. Telefon u postele poškozuje i vaše zdraví. Více čtěte zde.

Pro jistotu před spaním mobil z nabíječky vytáhněte, mějte u postele láhev s vodou, ale také třeba deku, kterou můžete případný požár udusit. Pro všechny případy můžete mít v blízkosti i hasicí přístroj, protože jistota je kulomet. Pokud už nějaké neštěstí nastane a zahltí váš domov plameny, vždy je nejlepší ho opustit a zavolat hasiče. Lepší je přijít o dům, který je dobré mít pojištěný, než riskovat život.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Malý slovník udiček, na které lákají hotely své zákazníky. Na hvězdičky se při výběru rozhodně...

Dům a zahrada

Vyrobte si originální kousky. Jak malovat na sklo a skleničky?

Bydlení

Vlhčené ubrousky, olej ani vlasy nesplachujte. Co ještě byste už nikdy neměli házet do záchodu?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu