Spíte s mobilem pod polštářem? Může se vám to pořádně vymstít

 Ostatní 
14. srpna 2018 12:13 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
S mobilem do postele chodí spoustu lidí Shutterstock
Člověku dá pořádnou práci a úsilí, než postaví dům nebo zrekonstruuje byt. Vše stojí hromadu peněz a nervů, než je hotovo. Spoustu času trvá, než vymalujete, uděláte podlahu, nastěhujete vybavení a nábytek. Naopak ve vteřině o to můžete přijít kvůli hlouposti!

Dnes už se najde málokdo, kdo by neměl mobil. Pokud pomineme starší generaci, ta mladší se spíš předhání, kdo má modernější přístroj, kolik funkcí má a co všechno dokáže. Jenže čím více toho umí, tím více se vybíjí baterie.

Nabíječka mobilu

Kde jsou ty časy, když mobil vydržel nabitý i několik dní. Modernější zařízení musíte nabíjet každý druhý den, a to si ještě můžete říct, že vám baterie docela vydrží. Kámen úrazu je, když jdete večer spát a mobil si dáte třeba pod polštář a k němu vede nabíječka.

Obzvlášť v horkých dnech se to může vymstít. Mobil i nabíječka se mohou lehce přehřát a ještě pod polštářem způsobit takovou paseku, kterou si budete vyčítat ještě dlouho. V lepším případě vzplane polštář nebo další věci a vy to rychle uhasíte.

V opačném případě ale můžete přijít kvůli plamenům o svůj domov, při té nejhorší variantě o život nebo o někoho ze svých blízkých. Požáry jsou totiž nebezpečné a neradno si s nimi zahrávat. Než se totiž stačíte vzpamatovat, pohltí toho tolik, že si nebudete vědět rady. 

Noční stolek

Proto si k posteli raději pořiďte noční stolek, na který si mobil položíte před spaním a přes noc, když ho budete nabíjet. A pokud noční stolek nemáte, nebo spíte u stěny, raději mobil odložte dál, ale do bezpečí, než abyste přišli o všechno. Telefon u postele poškozuje i vaše zdraví. Více čtěte zde.

Pro jistotu před spaním mobil z nabíječky vytáhněte, mějte u postele láhev s vodou, ale také třeba deku, kterou můžete případný požár udusit. Pro všechny případy můžete mít v blízkosti i hasicí přístroj, protože jistota je kulomet. Pokud už nějaké neštěstí nastane a zahltí váš domov plameny, vždy je nejlepší ho opustit a zavolat hasiče. Lepší je přijít o dům, který je dobré mít pojištěný, než riskovat život.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...