Jsou arašídy zdravé nebo naopak zdraví nebezpečné?

 Zdraví 
17. srpna 2018 08:49 / Bronislava Silná
  2
📷
4 fotografie v galerii
Jíst či nejíst - hamletovská otázka Shutterstock
Čas od času k nám proniknou nejrůznější informace o arašídech. Někdy jsou přesné, jindy naopak. Jaká je pravda? Máme tedy oblíbené oříšky jíst? Máme zaručené informace.

Skutečnost je taková, že arašídy jsou v zásadě velmi zdravou potravinou. Jejich konzumace má háček v tom, jaké je jíme. Pokusíme se detaily vysvětlit, abyste věděli, jak využít jejich léčivých a dietních vlastností na maximum.

Co jsou zač

Arašídy vlastně nejsou oříšky. Jde o luštěninu. Podobné jsou spíše fazoli. Jiný používaný název, který známe spíš ze školy, je podzemnice olejná. Arašídy pocházejí z Jižní Ameriky, ale později se dostaly do celého světa. Pěstují se běžně v subtropickém pásmu.

Zdravotní přínosy

Arašídy obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek. Jejich přidáním do jídla můžeme snížit hladinu triglyceridů a cholesterolu. Hrst těchto „oříšků“ pomůže stabilizovat krevní cukr. Asi čtvrtinu podzemnice olejné tvoří bílkoviny. Obsahuje také značné množství vlákniny. Důležité pro naše zdraví jsou vitaminy skupiny B, vitamin A a E a dále potom hořčík, draslík a fluor.

Vedle již naznačených účinků, které pomáhají při hubnutí a při stabilizaci cukru v krvi, zde jsou také účinky na pokožku a zažívání. Schopnost snižovat krevní tlak a s tím spojené příznivé účinky na kardiovaskulární systém. Arašídy jsou také schopné působit jako prevence nádorových onemocnění. Je to možná právě obliba arašídů a hořkého melounu, kteér stojí za dlouhověkostí v Asii. O hořkém melounu si můžete přečíst v jiném článku. Arašídy jsou rovněž dobrou výživou pro oslabené jedince.

Zdravotní rizika

Arašídy u některých lidí způsobují alergii. Nemívá sice většinou dramatický průběh, ale přece jen v některých případech může ohrožovat člověka i na životě. Většina spíš zůstane u slzení, často se projevuje vyrážkou, otoky či průjmem.

Jaké arašídy jíst

A jsme u nejdůležitější části odpovědi na otázku – jíst či nejíst. V zásadě ano. Vyhnout by se měli arašídům jen osoby alergické. Ale neměli bychom nikdy jíst arašídy pražené, solené a špatně skladované, které jsou většinou prorostlé plísní a obsahují tedy životu nebezpečné toxiny. Bohužel tento způsob konzumace jednoznačně převažuje. Doporučujeme jíst kvalitní, nepražené a nesolené arašídy. Jedna malá hrst denně vám zajistí mnoho zdravotních benefitů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...