Potraviny, které v létě nezatíží organismus a dokáží skvěle ochladit naše tělo

 Zdraví 
18. července 2021 15:59 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Ochladit organismus lze nejenom zvenku Pixabay
Je vám horko a nemáte vůbec na nic chuť? Představíme vám pár potravin, které nezatíží váš organismus a navíc vás i příjemně ochladí.

Pokud venkovní teploty atakují třicítku, často hledáme způsoby, jak se ochladit. Někdy ale nevědomky děláme věci, kterými se naopak ještě více zahříváme. Například jíme tučná a smažená jídla, nosíme syntetické oděvy, konzumujeme alkohol nebo kofeinové nápoje. Pokud ale zařadíte do svého jídelníčku následující potraviny, můžete své tělo ochladit na příjemnější teplotu a dopřát si vytouženou úlevu. 

Aloe vera

O této rostlině už bylo řečeno hodně, především o jejich léčivých účincích. Ale gel z aloe můžete využít také pro ochlazení vašeho organismu. Stačí jednoduše rozříznout list, vyjmout z něj dužinu a přidat ji do oblíbeného nápoje nebo dát dvě lžíce gelu do sklenice vody.

Kokosová voda

Skvělou volbou v horkých letních dech bývá kokosová voda. Ta nejenom osvěží, ale také dodá celou řadu vitaminů a minerálů, které prospívají vašemu srdci, cukru v krvi i zdraví ledvin.

Cuketa

Cuketa je skvělá nízkokalorická zelenina, z níž se dá přípravit celá řada skvělých jídel nasladko i naslano. Kromě toho obsahuje 95 % vody a je skvělým zdrojem vitaminů A a C. Je také vhodná pro vyznavače raw kuchyně, protože se dá cuketa konzumovat i za syrova, například ve formě špaget. 

Avokádo

Další velice oblíbenou zeleninou je avokádo, které rovněž pomáhá při ochlazování organismu. Připravte si z něj třeba tradiční quacamole, které je ideální pro horké letní dny. Kromě toho, že tělu dodáte zdravé tuky, prospějete také správnému trávení a podpoříte imunitní systém.

Bobulky

K typicky letnímu ovoci patří jahody, maliny, borůvky nebo ostružiny. Toto drobné bobulovité ovoce je velmi zásadité a zásaditost vytváří v těle energii pro ochlazení. Navíc si tento druh ovoce můžete dopřát i při dietě, protože obsahuje málo sacharidů a naopak hodně vody. Bobulovité ovoce si můžete dát jen tak samotně, anebo si jej rozmixovat v podmáslí, které je rovněž skvělou volbou pro horké letní dny.

Nebojte se koření

I v horkých letních dnech se nemusíte obávat pikantnějšího koření, jako je například indické kari, chilli nebo římský kmín. I když vás z počátku pěkně rozehřeje, tělo díky tomu rychle zareaguje a podpoří jeho ochlazování. A vám se tak rychleji uleví. Navíc tím podpoříte i hubnutí. Které další koření nakopne vás metabolismus, jsme psali zde.

Zdroj info: www.healthline.com, www.wellandgood.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu