Lahůdka pro dietáře i masožravce! Zkuste maso, které obsahuje desetkrát méně tuku než ta ostatní
Díky „životnímu stylu“ pštrosů obsahuje pštrosí maso ve svalovině desetkrát méně tuku (v průměru méně než 0,3 procenta), než je tomu u všech ostatních druhů hospodářských zvířat.
Čím se maso vyznačuje?
Maso ze pštrosa je zdrojem mnoha minerálů a vitamínů. Z minerálů je nejvíce zastoupen zinek. Obsahuje i velmi důležité vitamíny skupiny B, zvláště pak vysoký podíl vitamínu B12, železo, hořčík a selen.
Pštrosí maso se vyznačuje i nízkým podílem cholesterolu, proto je vhodné prakticky pro všechny, kdo má zájem o zdravý životní styl. Díky vhodnému složení není tak rizikové pro kardiovaskulární systém, jako jsou jiná masa, která obsahují mnohem více nasycených tuků. Dokonce se tvrdí, že pštrosí maso působí jako prevence před nemocemi kardiovaskulárního systému.
Čemu se pštrosí maso podobá?
Pštrosí maso se asi nejvíce podobá hovězímu, a to především svou chutí. Svou konzistencí, barvou a částečně i chutí ale může pštrosí maso připomínat i zvěřinu zvláště, pokud při jeho úpravě použijeme koření (jalovec, tymián, nové koření a podobně), které se při přípravě zvěřiny užívá.
Úprava a skladování
Pštrosí maso téměř neobsahuje tuk, proto je nejlepší úprava pečení či grilování. K vaření není vhodné. Použít můžeme bylinky, díky nimž lze dosáhnout téměř nekonečných variant chutí.
Před vlastním použitím by se nemělo pštrosí maso dlouho skladovat. Nízký obsah tuku totiž v praxi znamená rychlejší vysychání masa.
Zájem spotřebitelů o „maso gurmánů“, jak se také často pštrosí maso nazývá, neustále roste. Značnou část spotřebitelů ale odrazuje poměrně vysoká cena. Ta se pohybuje v případě steaku, kolem 450 korun za kilogram. A přiznejme si, to není zrovna málo.