Lámou se vám vlasy? Možná si to způsobujete sami

Pokud si neustále stahujete vlasy do pevného culíku, ubližujete jim
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
03. září 2019 16:46 / Depositphotos
  0   0
Culík škodí vlasům. Láme je a oslabuje. Asi jste to také často slýchávali. Ale je to pravda nebo mýtus?

Culík je prostě jeden z nejrychlejších účesů. O tom žádná. Ráno vstanete, máte naspěch a nejjednodušší způsob, jak se postarat o své vlasy, je pročesat a stáhnout do culíku. A obvykle jej máte až do večera. Vlasy pak jen pročešete a ráno se kolotoč opakuje. Co na to vaše vlasy?

Otisk gumičky

Pozorujte, zda nemáte kolem hlavy poletující krátké vlasy. V drtivé většině případů nejde o nově rostoucí kštici, ale o polámané vlasy právě z culíku. Pokud jej totiž nosíte často a napevno svázaný, vlasy se vám lámou přesně v místě gumičky. Po jejím sundání můžete pozorovat, že v místě, kde byly vlasy stažené, se utvoří nevzhledná a neupravitelná vlna. To je právě známka toho, že máte culík moc napevno a tím si lámete vlasy.

Pozor na pročesávání

Vlas se stejně tak může poškodit už špatným rozčesáváním. Dokonce může dojít až k jeho přetržení. K tomuto poškození mají větší tendenci chemicky narušené nebo naopak velmi jemné vlasy. 

Šetrná gumička

Pokud se bez stažených vlasů neobejdete, je potřeba se zaměřit na kvalitní gumičky. Zapomeňte na ty, co vypadají jako od zavařovaček. Tím si jenom zaděláváte na skutečný problém. Vhodné nejsou ani látkové, které kloužou, a proto je musíte hodně utahovat. Volte zakroucené gumičky, které dobře drží, ale přímo v culíku vytváří minimální tlak, a vlasy tak neničí. Další možnosti jsou různé spony a klipy. Jenomže do jejich spojů se často mohou přimotat vlasy, které se z nich jenom obtížně dostávají. 

Ani rozpuštěné

Možná si myslíte, že nejšetrnější účes pro vlasy je mít je prostě rozpuštěné. Ale ani to není pravda. Tím, že vlasy šoupou o textilie, dochází ještě více k jejich třepení a krepatění. Nejšetrnější způsob, jak mít vlasy stažené a zároveň jim neškodit, je obyčejný cop. Navíc různými způsoby zaplétání z něj můžete vytvořit doslova společenský účes. Například tzv. rybí cop. Návod na jeho výrobu jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Inspirace na víkend. Zatoulejte se na jedno z nejzajímavějších míst v České republice

Dům a zahrada

Nevyhazujte zbytky zeleniny. Z jejich odřezků si snadno vypěstujete novou

Bydlení

Malou místnost lze opticky zvětšit různými způsoby. I vhodným výběrem podlahy

Zavřít reklamu