Rychlý a zdravý dort

 Recepty 
02. dubna 2019 05:58 / Bronislava Silná
  0
📷
5 fotografií v galerii
Udělejte si skvělou pochoutku Shutterstock
Chcete občas něco mlsat a nechcete si přitom příliš ublížit? Pak byste se měli naučit dělat některý z nepečených dortů s dietní náplní. Máme vyzkoušený postup.

Nepečený dort má výhodu v tom, že ho připravíte poměrně jednoduše. A pokud se ovládnete a nebudete sladit vnitřní náplň či ji osladíte jen velmi mírně, bude takový dort i relativně zdravý z hlediska obsahu sacharidů.

Potřebné suroviny

  • dva balíčky dětských piškotů
  • jeden tvaroh
  • zakysaná smetana
  • ovoce dle sezony či možností
  • balíček vanilkového cukru
  • trocha mléka či smetany na rozdělání tvarohu
  • dvě tabulky kvalitní čokolády na polevu

Energetická bilance

Pokud byste si dali práci a sečetli všechny suroviny z hlediska jejich energie, dojdete sice k děsivému číslu 11 tisíc až 12 tisíc kJ, což odpovídá zhruba 2626 kcal až 2868 kcal. To je spotřeba energie za celý den pro člověka, který se příliš nepohybuje. Realita je ale taková, že si přece dáte jen jeden kousek, takže se nemusíte příliš obávat a klidně si jednou za čas takovou dobrotu dopřejte. Jen snězte určitě jen jeden malý kousek a bude vše v pořádku.

Postup přípravy

Rozdělejte si tvaroh se smetanou, přidejte vanilkový cukr a ovoce pokrájené na kousky. Promíchejte s piškoty a vše vtlačte do dortové formy. Dejte do lednice chladit. Mezitím si nalámejte čokolády na malé díly, vložte do nádoby a ve vodní lázni ji pomalu rozpouštějte. Můžete přidat trochu smetany, aby byla poleva měkčí. Alternativou je rozpouštění v mikrovlnné troubě. Jde to skvěle. Horkou čokoládu dobře promíchejte a nalijte na vychlazený dort. Nechte v lednici odpočinout. Je dobré nechat dort odležet, aby piškoty dobře natáhly vlhkost z tvarohu a ovoce a vše se spojilo v jeden celek.

Servírování

Dejte si záležet i na servírování. Pokrm má lahodit nejen chuťovým pohárkům, ale i oku. Ostatně, správné servírování má vliv i na hubnutí, jak se můžete dočíst třeba zde. Kousek dortu můžete navrch ozdobit plátkem ovoce, ale hodí se i mátový lístek. Doporučujeme podávat s kávou či černým čajem. Horký nápoj napomůže štěpení tuků a lepšímu trávení.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy