Znáte svoji krevní skupinu? Tohle byste určitě neměli jíst!

 Zdraví 
06. září 2018 08:16 / Martina Langová
  35
📷
4 fotografie v galerii
Nechte si zjistit svoji krevní skupinu a sáhněte po tom správném jídle Shutterstock
O stravování podle krevních skupin se mluví už dlouho. Ale ruku na srdce – kdo z vás to vyzkoušel a vydržel u toho? Pokud se do takové „diety“ pustíte, odměna ve formě lepší kondice a zdraví vás nemine. Tak proč si jednou nezaexperimentovat?

Podle některých odborníků jde o absolutní základ ve stravování, na kterém bychom měli stavět. Každá krevní skupina má dle této filozofie úplně jiné požadavky a touží po něčem jiném. Podle toho pak buď budeme zdraví, nebo nikoliv. Jde také o zajímavou dietu, protože pokud budeme dodržovat zásady své krevní skupiny, nehrozí nám přibírání na váze. Ba naopak, tělo se velmi rychle dostane do rovnováhy. My pak budeme zdraví, štíhlí a fit.

Krevní skupina A

Lidé s touto krevní skupinou by si měli alespoň jednou vyzkoušet vegetariánskou, případně i veganskou stravu. Možná během tohoto testovacího období dokonce zjistíte, že se cítíte lépe než kdykoliv jindy. Údajně tyto předpoklady máte v sobě zakořeněné po svých prapředcích. Nemusíte hned vynechávat všechny živočišné produkty ze svého jídelníčku. Spíše se pokuste je pomalu a hlavně postupně měnit za rostlinné suroviny.

Vyzkoušejte sóju (nejlépe fermentovanou), obilná zrna a hlavně zeleninu. Měli byste velice rychle pocítit změny nejen ve fyzické rovině, ale i v té psychické. Až vyzkoušíte tento krok, můžete přejít k dalšímu. A tím je raw food, neboli živá strava. Právě jídlo neupravené a v přírodním stavu je pro vás to pravé. Dávejte pozor na to, aby potraviny, které jíte, nebyly chemicky upravované a byly v co nejpřirozenějším stavu. Maso je pro vás absolutně nevhodné, hlavně uzené výrobky.

Krevní skupina B

Pokud máte béčko, pak se dá s nadsázkou říci, že jste se narodili s tou nejlepší krevní skupinou. Můžete jíst totiž úplně všechno. A i s nepříliš vyváženým stravováním dokážete odolávat mnohým civilizačním nemocem a zdravotním problémům. Pokud se však – velmi výjimečně – nevyhnou, pak máte největší předpoklady s těmito komplikacemi velmi úspěšně bojovat. Krevní skupina B je totiž velice odolná.

Pozor si však dávejte na stres a přepracování, protože právě vás může celkem snadno potkat únavový syndrom či syndrom vyhoření. Naučte se odpočívat a relaxovat, opravdu to potřebujete. A také pečujte o svůj pevný imunitní systém, jste náchylní k jeho oslabení. Pozor však na potraviny smažené, příliš upravované a s umělými přísadami (sladidla apod.), těm se vyhýbejte.

Krevní skupina AB

Jde o nejvzácnější krevní skupinu, která se vyskytuje cca u 2 až 5 procent populace. Jde také o poměrně novou krevní skupinu, protože je stará méně než tisíc let. Biologicky se nedá přirovnat k žádné jiné krevní skupině, protože sama o sobě je zkrátka specifická. Má jen něco málo z krevní skupiny A a něco málo z krevní skupiny B. Je jakýmsi mixem obou, ale žije si svým nezávislým životem.

Ne vše, co je vhodné pro krevní skupinu A či B, je vhodné i pro AB. Naopak ale nevhodným potravinám jak pro A, tak i pro B, by se jedinci s AB měli vyhýbat. Výjimkou jsou rajčata, která mohou tito jedinci jíst zcela bez omezení. Rostlinná strava je pro vás více vhodná než živočišná. Rozhodně zapomeňte na uzeniny, maso jezte jen libové. Co se životního stylu týče, jde o jedince poměrně silné a aktivní. Jen tak se nevzdávají a umí pořádně zabojovat.

Krevní skupina 0

Vaši prapředkové byli zcela jistě lovci a váš trávicí systém si ještě velmi dobře tuto dobu pamatuje. Je tedy nutné dodávat tělu zejména živočišné bílkoviny a aktivně se zabývat nějakou fyzickou činností, ať už jde o častou manuální práci či fyzické cvičení. Dobrá kondice je pro vás přímo nutností.

Absolutně nevhodné jsou pro vás mléčné a obilné výrobky, protože váš trávicí systém se na tuto stravu ještě nebyl schopen adaptovat. Naopak velmi vhodné je pro vás maso a živočišné bílkoviny vůbec. Nezapomeňte je ale doplňovat ovocem a zeleninou, aby nedošlo k celkovému překyselení organismu. Pokud byste to nedodržovali, mohou u vás odstartovat žaludeční problémy. Jíst byste měli i brambory, ale nezapomeňte je správně vařit.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Jurského parku, Sam Neill, odhalil, že trpěl rakovinou: Těší mě, že jsem naživu, říká

Styl

V boji proti vráskám a ochablé stárnoucí pokožce, vsaďte na mikrojehličkovou terapii. Stimuluje tvorbu...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu