Jmelí je tradiční vánoční dekorace, má ale také velmi zajímavé léčivé účinky
Léčivé účinky jmelí využívali lidé již ve středověku. Keltští druidové používali tuto rostlinu k léčbě mnoha nemocí. O tom, že jmelí má své místo v lidovém léčitelství není pochyb, ale najdete ho i v moderní medicíně. Léčiva rostlina se často využívá v mnoha zemích jako podpůrná léčba rakoviny.
Jmelí pomáhá v boji proti rakovině
Jmelí je jednou z nejběžněji zkoumaných alternativních terapií pro lidi s rakovinou. Podle mnoha výzkumů se ukázalo, že dokáže stimulovat imunitní systém, který je při boji s rakovinou velmi potřebný. O jednom z těchto výzkumů si můžete přečíst zde.
Extrakty z jmelí dokonce zamezují šíření rakovinových buněk. Navíc bylo prokázáno, že snižuje velikost nádoru. Prospívá pak zejména lidem, kteří mají rakovinu žaludku, prsu či vaječníků. Pomáhá také při nevolnosti, která je s vážnou nemocí spojená. Jmelí celkově zlepšuje kvalitu života pacientů, kteří mají rakovinu.
Jmelí vyrovnává hladinu cukru
Jmelí prospívá diabetikům, protože dokáže vyrovnávat hladinu cukru v krvi. Léčivá rostlina má schopnost snižovat hladinu glukózy v krvi a stimuluje produkci inzulínu. Některé výzkumy prokazují, že jmelí má velký potenciál pomoci lidem s cukrovkou.
Jmelí snižuje krevní tlak
Vysoký krevní tlak v pokročilejším věku trápí velké množství lidí. Proto je potřeba ho aktivně snižovat různými prostředky. Tělo stárne, cévy se zanášejí různými usazeninami a zhoršuje se jejich průchodnost. Zároveň se tím zvyšuje krevní tlak, který je velkým strašákem, protože jeho následkem může být mrtvice nebo infarkt.
Jmelí pomáhá zlepšit oběh, ochraňuje srdeční tkáň a cévy. Dokazují to i některé studie, jednu z nich si můžete přečíst zde. Navíc dokáže regulovat srdeční frekvenci. Léčivá rostlina napomáhá také zlepšit zdravotní stav po infarktu. Krevní tlak snižuje i penízovka. Najdete ji v zimě na kmenech listnatých stromů.