Která barva květin je nejlepší pro náš pohodový psychický stav?

 Zdraví 
23. července 2018 18:19 / Martina Langová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Rostliny umí léčit naše tělo i psychiku Pixabay
Že je pobyt v přírodě velmi dobrý pro naše zdraví, snad není třeba opakovat. Ale pokud bydlíme ve městě a nemáme moc možností vyrazit do lesa, je potřeba se přírodou obklopit doma nebo v práci.

Ale není lhostejno, jaké přírodní produkty si v místnosti rozestavíte. Volit byste měli takové, které vám zvednou náladu, zbaví stresu a udělají vám dobře na těle i na duši. My víme, které to jsou!

Rostliny pro duši

Květiny mají na naše psychické rozpoložení obrovský vliv. Dovedou uvolnit napětí v naší mysli a navíc zpříjemňují prostředí, ve kterém se každý den pohybujeme. Vůně květin pak navíc okouzluje naše smysly a pohled na ně zase tiší náš mozek. Jednoduše řečeno nám květiny mohou pomoci dokonale „vypnout“ po náročném dni. Ale to není všechno.

Zelené listy květin vytváří pohodové a příjemné klima v interiérech i exteriérech. Navíc nás mohou zbavovat takzvaného „elektronického stresu“. Pokud se po celém dni hledění do počítače podíváte na zelené listy květin, rázem se budete cítit jako v jiném světě. Odpadne z vás největší únava a také oči si na chvíli odpočinou.

Květiny v tomto směru fungují i jako účinný harmonizátor prostředí. Zmírňují dopady elektronegativních vibrací z elektrických přístrojů, pomáhají čistit vzduch v místnosti a tlumí dopady geopatogenních zón. K těmto účelům je vhodné volit zejména květiny s kulatými tvary, bez ostnů a s co nejmenším obsahem alkaloidů.

Dostali jste kytku?

Zvyk darovat řezané rostliny do nádob existuje už z dob starého Řecka. Právě tehdy byl během Adonisových slavností pozorován rozkvět a zánik rostlin v květináči. A co si budeme povídat, dostaneme-li od někoho květiny do vázy, udělá nám to velkou radost. Nejen samotný dárek, ale i pěkná dekorace pro náš byt.

Květina jako lékař

Voňavé barevné květy se hojně využívají k léčení emočních bloků. Ať už u dětí nebo dospělých. Pomáhají srovnat se s velkými životními změnami či duševními traumaty. Pomáhají rovněž překonat také úzkostné a depresivní období. Pokud máme špatnou náladu, nedaří se nám a propadáme zoufalství, pak nás květiny dokážou léčit zejména svojí příjemnou vůní. Zde se hodí nejvíce zklidňující levandule, která nás zrelaxuje a dostane do pohodového psychického rozpoložení. A růže dokáže léčit bolesti všeho druhu. Dokonce i tu největší – nešťastnou lásku.

Jak nás ovlivňují jednotlivé barvy květin?

Věděli jste, že barvy umí i léčit? Tyhle jsou pro nás nejlepší:

  • Červená – temperamentní, živá, vzbuzuje emoce a symbolizuje lásku i vášeň.
  • Bílá – nevinnost a čistota, je to klasická svatební barva.
  • Modrá – přináší klid a vytváří pocit prostoru a volnosti.
  • Fialová – vhodná pro starší lidi. Jde o barvu exkluzivní, důstojnou až vážnou.
  • Růžová – barva romantiků a snílků.
  • Žlutá – svěží a čistá, přináší pocit svěžesti a bezpečí.
  • Oranžová – teplá a optimistická.
  • Zelená – barva života, je považována za symbol naděje.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum