Jak dostat make-up z kosmetických štětců? Pomůžou i věci, které máte běžně doma

Špinavý štětec může na pleti napáchat pořádnou neplechu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
21. července 2018 15:07 / Internet
  1   0
Pomocí kosmetických štětců můžete na tvář nanášet make-up, pudr, tvářenku, oční stíny i rtěnku. Jenže zbytky zkrášlovacích prostředků je třeba z hygienických důvodů alespoň jednou týdně dostat pryč. Nemusíte hned investovat do drahých speciálních přípravků na čištění, vystačíte si i s tím, co máte běžně doma.

Na kosmetických štětcích se hromadí nečistoty a olej a pokud byste je pravidelně nečistily, můžete si jejich používáním pořádně ublížit. Vaše normální pleť se může stát rázem problematickou. Pravidelným čištěním také štětcům prodloužíte jejich životnost.

Existují speciální přípravky, kterými lze kosmetické štětce vyčistit. Pokud ale do nich nehodláte investovat, nevadí. Skvělou údržbu můžete provést i pomocí věcí, které máte běžně doma.

Jak vyčistit kosmetické štětce

Nejprve opláchněte štětce pod tekoucí teplou vodou, abyste odstranily zbylý make-up. Držte je štětinkami směrem dolů, aby se voda nedostala do místa, kde se s nimi setkává rukojeť. Nedojde tak k uvolnění lepidla, které drží štětce pohromadě.

Naplňte misku vlažnou vodou a přidejte trochu jemného šamponu. Namočte štětec a pak jemně zakružte jeho špičkou v dlani, aby vznikla pěna. Můžete použít jakýkoliv jemný šampon, ideální je pak dětský.

Opět opláchněte hrot štětce pod tekoucí vodou. Celý postup opakujte tak dlouho, dokud z štětce nestéká čistá voda.

Mokrý štětec prsty jemně uhlaďte a opatrně z něj vymačkejte přebytečnou vodu. Pak ho utěrkou nebo papírem otřete dosucha. Je důležité vytvarovat štětinky zpět do původního tvaru. 

Nakonec nechte štětec před dalším použitím uschnout. Položte ho naplocho na utěrku, nebo ho vložte do stojánku štětinami dolů, ať voda nestéká do rukojeti - po čase by se totiž štětec mohl rozpadnout.

Olej, jar či ocet - věrní pomocníci

Pokud nemáte po ruce jemný dětský šampon, můžete na čištění štětců použít i jiné přípravky. Stačí například trochu olivového oleje, pro lepší efekt ho zřeďte trochou teplé vody, do které přidejte i trochu octa. Pokud vám vadí octový odér, nakapejte do lázně ještě trochu citronu. Štětec nechejte v této směsi asi 20 minut namočený a pak už jen stačí štětec promnout a opláchnout čistou vodou.

Na houbičky špinavé od make-upu zase skvěle zabírá obyčejný jar. Jen si potom musíte dát záležet s důkladným propláchnutím, aby v houbičce žádný jar nezůstal.

Použít lze i kostku tuhého mýdla. Je ale vhodnější, když si obstaráte mýdlo přírodní, v bio kvalitě nebo ideálně domácí výroby. O tom, jak si doma vyrobit kvalitní mýdlo, jsme psali zde. Pak už jen stačí štětinami přejíždět po kostce mýdla, dokud nezmizí všechny nečistoty, a opět pečlivě vymýt čistou vodou.

Jak často štětce umývat

Hodně záleží na tom, zda máte štětce přírodní nebo z umělých materiálů. Přírodní štětiny jsou kvalitnější, ale vyžadují důkladnější péči.

Štětce, které používáte na nanášení make upu, korektoru nebo podkladové báze, byste měly čistit minimálně jednou týdně.

Štětce na oční stíny umývejte přibližně jednou za dva měsíce. Pokud jich máte víc, klidně je můžete vyčistit i jednou za čtvrt roku.

Ostatní štětce, například na rtěnku, pudr a tvářenku, umývejte jednou za dva týdny.

Věnujte pozornost i kondici vašich štětců. Jakmile si všimnete, že z nich začaly vypadávat štětiny, že změnily tvar nebo se začaly třepit, bez lítosti je vyměňte za nové. Bezchybný make-up totiž vytvoříte jen s pomocí bezchybných štětců.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Zvláštní den a ještě zvláštnější noc. Co všechno víme o blížícím se svátku?
Tajemství přípravy zeleného čaje
Domácí výroba rýžové mouky
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Víte, kde teče víno z kašen zdarma? Osvěžit se opojným mokem mohou nejen poutníci

Zprávy

Pád britské vlády může ohrozit více pracovních míst v ČR než případný pád vlády české, varuje...

Bydlení

Koberec nejen jako okrasa: Vyberte ten správný pro váš domov