Vyrobte si originální tuhý parfém. Stačí vám jen dvě ingredience
Hledáte vhodnou alternativu ke klasickému parfému, kterou můžete mít stále při ruce – na cestách, a dokonce i v letadle? Vsaďte na tuhé parfémy. Od klasických parfémů se liší tím, že je jejich konzistence krémová. Nanášejí se prstem, pokud si ovšem nepořídíte tuhý parfém v tyčince, která vypadá trochu jako jelení lůj či rtěnka.
Máslo a oleje
Základem jsou přírodní vosky (například kokosový či včelí) a másla (třeba bambucké) a vše je doplněné o esenciální oleje. Vůně se míchá stejně jako u klasického parfému. Měla by mít tři složky, tedy hlavu, srdce a základ.
Ingredience
- bambucké máslo
- vonné oleje
Postup
Bambucké máslo si rozpusťte ve vodní lázni tak, aby bylo tekuté. Do připraveného kalíšku, třeba od balzámu na rty, si nalijte malé množství rozpuštěného másla a postupně přidávejte éterické oleje. A skládejte je jako u parfému.
Hlava z citrusů
Hlava je vůně, která je cítit ihned po aplikaci. Obvykle to jsou svěží citrusové nebo květinové vůně či kořeněné jako citron, pomeranč, bergamot. Pro začátečníky je vhodnější zvolit citrus.
Srdce vůně
Jakmile vyprchá hlava parfémů, rozvine se jeho srdce. V tomto případě jde obvykle o sladké květinové a ovocné esence, jako je například mandarinka, růže, geránium nebo květy pomerančovníku.
Doznívající základ
Základ parfémů bývá tvořený zemitými, kořeněnými nebo orientálními vůněmi, které vydrží nejdéle. Nejčastěji se používají santal, pačuli, neroli, ylang ylang, vanilka nebo cedr.
Tip na závěr
Při míchání parfému používejte vždy stejné množství éterických olejů. Ty rozmíchejte v másle a pak aplikujte na kůži. Podle intenzity vůně pak případně přidávejte množství oleje tak, aby vám výsledná kompozice voněla. Tady se musíte řídit svým citem. Podobně jednoduchým způsobem si můžete vyrobit i svůj vlastní deodorant a sladit si jej s vašim parfémem. Návod na jeho výrobu jsme psali zde.