Jak si můžeme účinně posílit imunitu, a přitom neutratit moc peněz

Spánek je zdarma a ještě vám posílí imunitu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
11. března 2020 12:10 / Pixabay
  0   0
V době, kdy kolem řádí koronavirus a lidé skupují roušky, je možná vhodné více dbát na své zdraví a na jeho upevnění. Posílení imunity nemusí být nic složitého. Máme pro vás dobré rady.

Imunita je schopnost organismu bránit se nákaze. Obáváte-li se nějakého onemocnění, pak věřte, že posílení imunity je nejlepším způsobem, jak si zachovat zdraví. Přitom k tomu nepotřebujete nic speciálního.

Odpočinek a spánek

Zaručeným způsobem, jak posílíte svou imunitu, je kvalitní odpočinek a dobrý spánek. Jen vzpomeňte na to, jak často se stává, že po určitém stresu člověk onemocní. Dobře to znají studenti ve zkouškovém období nebo lidé v náročných profesích. Vypětí sice může být tvůrčí a jistě přinese i mnoho dobrých výsledků, ale zdraví určitě neprospívá. Doporučujeme proto si v tomto období, kdy je hodně nejistoty a ještě není jasné, jak se bude nemoc zvládat, vzít dovolenou a zůstat klidně doma nebo odjet na chalupu. Rozdělejte v krbu oheň, vezměte do ruky knihu či si pusťte dobrou hudbu nebo film a nemyslete na žádné starosti.

Dopřejte si také horkou uvolňující koupel, případně využijte domácí saunu. Chcete-li mít jistotu, že se nenakazíte, nechoďte zbytečně mezi lidi, ale z hlediska posilování imunity je pochopitelně i kontakt s okolím prospěšný. Choďte ovšem včas spát a dopřejte si alespoň osm hodin spánku denně.

Strava

Jezte lehká jídla plná vitaminů. Soustřeďte se hlavně na vitamin C, na vitamin B6, B9, B12 a obecně na zeleninu, ovoce, kvalitní ořechy a případně dobré maso. Vynechte sladké, které zbytečně zatěžuje tělo a vytváří živnou půdu pro různé nemoci. Doporučujeme užívat i vitamin C v tabletách. Skvělý je ten s postupným uvolňováním. Nikdy ale nepočítejte jen se syntetickým vitaminem, ale kombinujte kvalitní a pestrou stravu s vitaminovými doplňky.

Omezte škodliviny

Pokud chcete, aby vaše imunita fungovala na 100 procent, měli byste vyřadit to, co zdraví naopak jistě škodí. Logické proto je nekouřit, ale také nepožívat alkohol. Rozhodně škodí požívání alkoholu ve větším množství. Chcete-li skutečně posílit obranyschopnost organismu, mělo by být limitem jedno pivo denně či jedna sklenka vína. Cigarety v žádné podobě a o nelegálních drogách ani nemluvě. Když totiž tělo zpracovává tyto škodlivé látky, vyčerpá značnou část energie právě tímto směrem a potom není schopné řešit boj s nemocemi. Člověk je potom náchylnější k onemocnění. Nemluvě o tom, že například cigaretový kouř poškozuje přímo sliznice dýchacího ústrojí a tím zvyšuje riziko nákazy.

Bylinky

Vedle výše uvedených opatření je pochopitelně možné využít různé byliny k posílení imunity. Možností je celá řada, ale zvlášť se dá doporučit pití šípkového čaje, který je běžně dostupný a obsahuje i vitamin C, ale i další zdraví prospěšné látky. Více o něm najdete v článku zde. Velmi se ale hodí i lichořeřišnice větší, která má blahodárný účinek i proti virům a je účinná právě v oblasti dýchacích cest. Klasikou je též echinacea.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Bydlení

Držte cizí kočky dál od svých záhonů. Vyhnat je můžete bezpečnými způsoby, aniž byste jim ublížili

Zavřít reklamu