Vhodně zvolené oční linky dokážou divy. Zjistěte, jaké se hodí k vašim očím

 Krása 
17. března 2021 08:54 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Oční linky do jisté míry změní váš vzhled Depositphotos
Nenechávejte malování očních linek náhodě. Všechny vám slušet nejspíš nebudou. Některé vám mohou vizuálně přidat několik let a další zmenšit oči. Nezaměřujte se na linky, které se vám líbí. Nejprve zjistěte, jaké mají vaše oči tvar a podle toho zjistíte, jaké oční linky se k vám nejvíce hodí.

Některé ženy líčení očních linek zanedbávají, protože žijí v domnění, že nejsou tolik důležité jako oční stíny, rtěnka nebo pudr. Opak je pravdou. Linky totiž dokážou výrazně změnit vzhled a lze na nich poměrně snadno poznat, na jakém místě vám ujela ruka. V době, kdy všichni nosí respirátory, jsou oči jediným komunikačním kanálem. Proto si na líčení linek dejte obzvláště záležet.

Mandlové oči

Mandlový tvar očí se podobá skutečným mandlím. Někteří jej mylně zaměňují za kulatý. Rozpoznáte ho však jednoduše. Podívejte se do zrcadla na své duhovky. V případě, že jsou mírně zakryté spodními a horními víčky, jedná se o mandlový typ očí.

K horním víčkům se hodí oční linky, které začínají tenkou čárou ve vnitřních koutcích a zhruba v jedné třetině víčka se začnou nepatrně rozšiřovat. Čáru ukončete až za vnějším koutkem oka v libovolné oblasti. „Vezměte si pigmentovou tekutou tužku na oči. Zhruba v první polovině oka s ní kopírujte přirozený okraj řas, poté ji směřujte mírně nahoru,“ vysvětluje vizážistka Emily Oliver.

Přivřené oči

Přivřené oči vypadají neustále ospale. Když oči otevřete, nejsou téměř vidět záhyby víček. Soustřeďte se pouze na vnější stranu oka. Začnete linku malovat zhruba od poloviny víčka a postupně ji rozšiřujte. Ve vnějších koutcích by měla být silná, aby oko opticky zvětšovala. Spodní linky si vůbec nemalujte, protože ty naopak oči opticky ještě zmenší. Praktická pro vás bude voděodolná linka, která se neobtiskne.

Malé oči

Malé oči potřebují opticky zvětšit. Toho docílíte tím, že začnete malovat slabší linku zhruba od jedné třetiny víčka. U vnějšího koutka oka ji namalujte doširoka. Opticky otevřít oči by vám mohla pomoci bílá linka, kterou si nalíčíte na spodní víčko. Černou barvu si tam však nikdy nemalujte, vaše oči by vypadaly ještě menší. Dále čtěte: Inspirujte se jarními trendy v líčení. Letos dominují výrazné oční stíny a skleněná pleť.

Kulaté oči

Kulaté oči jsou podobně zakřivené nahoře i dole. Většinou bývají veliké. Šířku očí protáhnete tak, že se soustředíte zejména na vnější koutky očí. Začněte malovat tenkou linku od vnitřních koutku očí. Zhruba ve dvou třetinách víčka linku rozšiřujte. Stejný postup proveďte i se spodní linkou. Nakonec je obě spojte, což vám dodá dramatický vzhled.  

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...