Nechcete strávit Vánoce s chřipkou v posteli? Zkuste dodržovat pár pravidel

Období viróz a chřipek je tady
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
17. prosince 2018 06:19 / Depositphotos
  0   0
Máte vedle sebe kolegu, který kýchá, kašle a nevypadá nadvakrát? Pokud máte strach, abyste nepříjemnou virózu nechytli od něj, zkuste tyto rady.

Počet lidí nakažených virózou i chřipkou přibývá. A je hodně nepříjemné, když vy jste zatím zcela zdraví a kolegové vedle vás už kašlou a smrkají. Pravděpodobnost, že se také nakazíte, je velmi vysoká. Pokud nechcete strávit vánoční svátky v posteli, zkuste dodržet pár rad, které dokážou riziko nakažení snížit až o polovinu.

Kapesník po ruce

Mějte na paměti, že kýchání nebo kašlání do rukou je ten nejlepší způsob, jak dál roznést bakterie. Bakterie jsou pak všude, čeho se kolega dotkne. Na klikách od dveří, klávesnici i propisce, kterou drží. Takže v případě, že budete mít rýmu i vy, mějte po ruce vždy kapesník. Jednak můžete kýchat nebo kašlat do něj, ale stejně tak vám dobře poslouží, pokud se nechcete dotýkat kliky od dveří nebo kohoutku. Dobrou službu udělají také vlhčené ubrousky.

Hygiena na prvním místě

Časté mytí rukou především v chřipkovém období by mělo být samozřejmostí pro každého z nás. Tato maličkost dokáže velmi snížit pravděpodobnost nakažení. Stejně tak si můžete pořídit kapesný antibakteriální gel na ruce, kterým si můžete kdykoliv během dne ruce desinfikovat.

Bez vitaminů to nejde

Toto pravidlo platí obzvlášť v zimě. Snažte se přijímat vitaminy a minerály, které jsou obsaženy v čerstvém ovoci a zelenině. Kromě vitaminu C přidejte do své stravy i selen a zinek. Oba tyto minerály přispívají k posilování imunity a také při odbourávání škodlivých látek v těle. Zinek můžete najít zejména v luštěninách, jako jsou čočka nebo hrách. Selen obsahují zejména ryby, maso, vnitřnosti a některé druhy ořechů. Skvělým posilovačem imunity je také colostrum, které dokáže doslova pořádně nakopnout vaši obranyschopnost. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Vyvětrejte bacily 

Během dne si několikrát v kanceláři vyvětrejte. Jednak se vám díky čerstvému vzduchu bude lépe dýchat a tedy i pracovat, ale především vám to vyčistí vzduch od bakterií. Ale během zimy je nutné větrat správně. Tedy otevřít nárazově všechna okna na krátkou dobu. Pokud byste je nechali otevřené příliš dlouho, zřejmě by to neprospělo ani vám a už vůbec ne vašemu nemocnému kolegovi.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vánoce ve světě. Adventní zvyky, které vás možná překvapí

Dům a zahrada

Naučte se pěstovat brambořík tak, aby vám vydržel déle než jen jednu zimu

Bydlení

Jak vyhnat rybenky z bytu. Pomohou obyčejné i neobyčejné domácí suroviny

Zavřít reklamu