Pravidelné dlouhodobé kouření marihuany má nevratné následky

 Zdraví 
17. května 2020 09:19 / Mirka Malá
  27
📷
4 fotografie v galerii
Ženy se kvůli marihuaně nikdy nemusí stát matkami Depositphotos
Konopí se v posledních letech dostalo v českých podmínkách alespoň částečně do našeho zdravotnického systému, neboť má nesporné kladné účinky při léčbě některých chorob. Na druhé straně kouření marihuany, u nás rovněž velmi rozšířené, má naopak na lidský organismus mnoho negativních účinků.

Léčebné konopí lze indikovat například u onkologických pacientů, pomáhá rovněž s bolestmi různého druhu, v revmatologii, ortopedii či v dermatovenerologii. Léčebné konopí ale nelze zaměňovat za klasické kouření marihuany, které je návykové a na lidské tělo má nevratné negativní dopady.

Pravidelné kouření trávy zvyšuje riziko potratu

To potvrdil loňský výzkum univerzity v Bostonu, který prokázal, že ti, co pravidelně kouří trávu, mohou mít vážné potíže s reprodukcí. Muži, kteří si dopřávají konzumaci marihuany alespoň jednou týdně, tak vystavují své partnerky až dvakrát vyššímu riziku samovolného potratu.

Hlavním důvodem těchto potratů je degenerace spermií v důsledku kouření konopí. Poškozená spermie vajíčko sice dovede oplodnit, její vady ale zabrání správnému vývoji plodu a dojde k potratu. To znamená, že páry, které rády holdují kouření marihuany, budou mít s rodičovstvím problémy, pokud si početí nenaplánují a nezačnou v dostatečném předstihu abstinovat.

Dlouhodobé kouření marihuany má nevratné následky

Při pravidelném a dlouhodobém kouření trávy ale nejde jen o zvýšené riziko potratu a tedy i jistou neschopnost založit rodinu. Marihuana má na lidský organismus i další negativní dopady, z nichž mnohé jsou nevratné.

Marihuana je totiž psychoaktivní látkou, což znamená, že ovlivňuje normální stav a funkce organismu. Při intoxikaci tak v těle dochází k mnoha změnám v centrálním nervovém systému, a navíc se z těla vylučuje jen velmi pomalu. To znamená, že při dlouhodobém nebo pravidelném užívání marihuany dochází k jejímu hromadění v těle a následně k negativním účinkům na tělesné i duševní zdraví.

Kromě jiného dochází k nevratnému poškození paměti a celkovému zpomalení, včetně pomalých reakčních schopností. Dochází rovněž k nevratným změnám v psychice člověka, který je otupělý, bez emocí a mohou se vyvinout i závažné psychické choroby. Kromě toho, že ovlivňuje plodnost u mužů a u žen zvyšuje riziko potratu, stojí rovněž za vznikem chronické bronchitidy. Dále čtěte: Posilování mozku je důležité pro jeho rozvoj. Poradíme vám, jak ho vytrénovat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Sedm let po světě. Tenhle mladík obešel svět pěšky, jen se svou fenkou

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu