Pravidelné dlouhodobé kouření marihuany má nevratné následky
Léčebné konopí lze indikovat například u onkologických pacientů, pomáhá rovněž s bolestmi různého druhu, v revmatologii, ortopedii či v dermatovenerologii. Léčebné konopí ale nelze zaměňovat za klasické kouření marihuany, které je návykové a na lidské tělo má nevratné negativní dopady.
Pravidelné kouření trávy zvyšuje riziko potratu
To potvrdil loňský výzkum univerzity v Bostonu, který prokázal, že ti, co pravidelně kouří trávu, mohou mít vážné potíže s reprodukcí. Muži, kteří si dopřávají konzumaci marihuany alespoň jednou týdně, tak vystavují své partnerky až dvakrát vyššímu riziku samovolného potratu.
Hlavním důvodem těchto potratů je degenerace spermií v důsledku kouření konopí. Poškozená spermie vajíčko sice dovede oplodnit, její vady ale zabrání správnému vývoji plodu a dojde k potratu. To znamená, že páry, které rády holdují kouření marihuany, budou mít s rodičovstvím problémy, pokud si početí nenaplánují a nezačnou v dostatečném předstihu abstinovat.
Dlouhodobé kouření marihuany má nevratné následky
Při pravidelném a dlouhodobém kouření trávy ale nejde jen o zvýšené riziko potratu a tedy i jistou neschopnost založit rodinu. Marihuana má na lidský organismus i další negativní dopady, z nichž mnohé jsou nevratné.
Marihuana je totiž psychoaktivní látkou, což znamená, že ovlivňuje normální stav a funkce organismu. Při intoxikaci tak v těle dochází k mnoha změnám v centrálním nervovém systému, a navíc se z těla vylučuje jen velmi pomalu. To znamená, že při dlouhodobém nebo pravidelném užívání marihuany dochází k jejímu hromadění v těle a následně k negativním účinkům na tělesné i duševní zdraví.
Kromě jiného dochází k nevratnému poškození paměti a celkovému zpomalení, včetně pomalých reakčních schopností. Dochází rovněž k nevratným změnám v psychice člověka, který je otupělý, bez emocí a mohou se vyvinout i závažné psychické choroby. Kromě toho, že ovlivňuje plodnost u mužů a u žen zvyšuje riziko potratu, stojí rovněž za vznikem chronické bronchitidy. Dále čtěte: Posilování mozku je důležité pro jeho rozvoj. Poradíme vám, jak ho vytrénovat.