Kozinec blanitý má obrovskou sílu. Svými účinky vás překvapí
Je docela smutné, že si farmaceutické firmy prosadily zákaz uvádět zdravotní účinky bylin. Různí prodejci bylin a jejich směsí tak mají problém potřebné informace k nám lidem dostat. Naštěstí ale zůstává otevřená možnost pro publikaci informací mimo prodej.
Co kozinec obsahuje a kde roste
Kozinec blanitý obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek. Zejména jde o saponiny, flavonoidy a astragalany. Bylina obsahuje i různé glukany. Svůj domov má v Číně, Koreji a Mongolsku, ale roste i kolem Bajkalu a také u nás. Existuje však mnoho variant. Z nich jen dvě mají léčebné účinky. Vedle kozince blanitého jde ještě o kozinec hroznovitý.
Na jaké neduhy pomáhá
Kozinec blanitý má široké spektrum účinků. Patří mezi bylinky, které posilují naši imunitu, snižují cholesterol, upravují hladinu cukru v krvi, má protizánětlivé účinky, odstraňuje stres. Své použití najde i při onemocnění ledvin. Pomáhá ženám při menopauze a muži se mohou radovat z toho, že zvyšuje pohyblivost spermií. Pro své antioxidační účinky zpomaluje stárnutí, zlepšuje mozkovou činnost, pomáhá regenerovat poškozené tkáně. Je zřejmé, že z výše uvedeného vyplývá účinek i na tak obávané nemoci, jako jsou rakovina, mrtvice, infarkt, ale také jako prevence běžných infekčních nemocí, jako je chřipka či i v současnosti všude skloňovaný koronavirus. Svým působením v oblasti dýchacích cest pomáhá eliminovat astmatické záchvaty. Posiluje játra a slezinu.
Jak užívat
Doporučuje se užívat kozinec průběžně. Tak se vytváří předpoklady pro jeho preventivní působení. Zakoupit jej lze k přípravě čaje, a to buď samostatně nebo ve směsi. Užívá se též tinktura. K dostání jsou i kapsle s práškem. Odvar je vhodné pít dvakrát až čtyřikrát denně. Tinktura se užívá dvakrát nebo třikrát po 25 kapkách. O přípravě tinktury si můžete přečíst v článku zde. Denní dávka by neměla přesáhnout 18 gramů. Těhotné ženy by se měly užívání kozince vyhnout.