Vykoupejte se v soli. Detoxikuje tělo a zbaví vás mnohých zdravotních obtíží

Jako přísada do koupele je sůl velmi cennou surovinou
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
29. září 2018 17:34 / Depositphotos
  67   1
Sůl ve velkých dávkách pro naše tělo zdravá není. To však neplatí v případě, že si ji nasypeme do vany a vykoupeme se v ní. To nás naopak dokonale uvolní a pomůže detoxikovat naše tělo.

Není nad to se po náročném pracovním dni naložit do horké vany. A když v ní navíc bude voňavá sůl s ozdravnými účinky na naše tělo, pak je představa absolutně dokonalá. Taková koupel je pak nejen léčivá, ale také uklidňující a relaxační. Připravte si ji doma za pár korun a užijte si maximální relax.

Nejlepší druhy soli

K mání je nepřeberné množství druhů soli a je jen na nás, jakou zvolíme. Jediná opravdu nevhodná je klasická jedlá sůl. Většinou je průmyslově zpracovaná a chybí jí spoustu důležitých a cenných látek. Rozhlédněte se raději po kvalitnějších druzích soli, je jich na trhu hodně.

Sůl z Mrtvého moře

Obsahuje nejvyšší množství minerálů, je proto vhodná pro veškeré léčebné kúry. Tato sůl působí blahodárně na nejrůznější kožní onemocnění. S úspěchem se s ní léčí mnoho pacientů s lupénkou, dokáže však vyléčit i ekzémy či kožní defekty. Také je vhodná při revmatických a artritických potížích.

Koupel s mořskou solí léčí dýchací potíže, astma i srdečně-cévní onemocnění. Sůl působí příznivě na bolesti zad, svalů a kloubů. Stimuluje cirkulaci krve a regeneruje pokožku. V lázni je třeba pobýt alespoň 15-25 minut. Během této doby kůže vstřebá veškeré minerální složky.

Himálajská sůl

Používá se převážně jako koupelová, ale v obchodech s kořením nebo se zdravou výživou se dá sehnat v solném mlýnku na dochucování jídel. Tento druh soli je starý už 250 miliónů let a je jedinečně čistý. Růžový odstín má díky přítomnosti oxidu železa a hojnému obsahu minerálů (vápník, draslík, hořčík, železo, zinek, mangan, stopové množství jódu), které jsou pro tělo velmi snadno vstřebatelné, protože jsou přítomny v takzvané koloidní formě (mají vzájemně propojenou strukturu, usnadňující jejich absorbci).

Růžová sůl je výborným prostředkem proti astmatu a alergiím. Má jedinečnou schopnost uvolňovat zahuštěné sekrety z plic a zastavovat nadměrnou vodnatou sekreci hlenu z nosu.

Připravte si voňavou koupel

Vyberte si nějakou bylinu a přidejte k soli, čeká vás pak jedinečný zážitek. Vždy je třeba však vybrat takovou, která se nejvíce hodí k našemu aktuálnímu zdravotnímu stavu, a to jak fyzickému, tak psychickému. Byliny do koupele se pochopitelně mohou i míchat. Ale buďte opatrní, abyste je zbytečně nepřekombinovali.

Doporučujeme začínat vždy s jednou bylinou. Příprava je pak následující. Pro jednu koupel připravte dva hrnky soli a do nich zamíchejte cca 10 g sušené byliny. Obojí dejte do větší nádoby a důkladně promíchejte. Můžete přidat i několik kapek vybraného éterického oleje.

Nejlepší přísady do solí

Levandule

Působí nejen na relaxaci, ale také přispívá ke klidnému spánku a celkovému zklidnění organismu, zvláště při nervovém vypětí, depresích a každodenních stresech. Neméně významná je i při bolestech kloubů a svalů a celkově tonizuje organismus. Používá se již po staletí při různých chřipkových onemocněních a nachlazeních.

Růže

Používají se jak poupata květů, tak i okvětní plátky. Jde o typicky „ženskou“ bylinu, což ale nevylučuje její použití pro muže. Růže však především harmonizuje ženskou psychiku, srovnává menstruaci, je skvělým pomocníkem při ženských problémech i v období menopauzy. Je to silné přírodní antidepresivum. Také posiluje vnitřní orgány. Podobné účinky má i meduňka.

Jehličnany

Regenerují svaly po náročném pracovním dni. Zatímco na ženy může jejich vůně působit příliš aromaticky a „tvrdě“, pro muže je maximálně uklidňující. Jehličnanová koupel se solí je skvělá na problémy s horními cestami dýchacími. Velmi podobné účinky má i tymián. Pro ještě silnější účinek můžete do koupele přidat vybrané oleje.

📷
3
fotografie
Martina Langová | inStory.cz
Kam dál?
Největší chyba při konzumaci jablek. Takto by se měla ve skutečnosti jíst
Je burčák opravdu tak zdravý, jak se o něm říká?
Mák je zdravou a prospěšnou pochoutkou
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Na horách nemusíte pouze lyžovat. V kraji seriálu Doktor Martin vás čeká spousta zábavy

Dům a zahrada

Triky v péči o pokojové rostliny, které jste ještě nevyzkoušeli

Bydlení

Vybíráte stojan na stromeček? Ne každý se hodí pro všechny

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn